Korona oblała próbę generalną

sobota, 13 lipca 2019 22:13 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce, w swoim ostatnim meczu kontrolnym przed startem  nowego sezonu PKO Ekstraklasy, przegrała na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 0:3. Gole dla gospodarzy zdobyli Jan Sobociński, Rafa Kujawa i Maksymilian Rozwandowicz. Tegoroczny beniaminek rozgrywek był zdecydowanie lepszy od podopiecznych Gino Lettieriego. Trener "żółto-czerwonych" ma nad czym myśleć przed inauguracyjnym starciem z Rakowem Częstochowa.

Pierwsza połowa była toczona pod dyktando ŁKS-u. Podopieczni Kazimierza Moskala częściej utrzymywali się przy piłce, co przekładało się na okazje bramkowe. Pierwszy gol padł jednak po stałym fragmencie. W 9. minucie Jan Sobociński wykorzystał gapiostwo kieleckiej obrony przy rzucie rożnym. Prowadzenie łodzian do przerwy mogło być wyższe, gdyby nie dobra postawa w bramce Pawła Sokoła.

Po zmianie stron "żółto-czerwoni" częściej gościli pod polem karnym gospodarzy, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. Niezmiennie, bardzo dobrze prezentował się Paweł Sokół. Młody golkiper zaliczył kolejną imponującą paradę w 57. minucie, kiedy sparował na rzut rożny mocny strzał z dystansu Bartłomieja Kalinkowskiego.

ŁKS grał konsekwentnie, co w końcu zaowocowało kolejnym trafieniem. Tegoroczny beniaminek przeprowadził składną akcję w 67. minucie, a na listę strzelców wpisał się Rafał Kujawa. Podopieczni Kazimierza Moskala nie spoczęli na laurach. Na kwadrans przed końcem, Maksymilian Rozwandowicz popisał się dobrym strzałem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Łodzianie odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Korona zainauguruje nowy sezon PKO Ekstraklasy wyjazdowym meczem z Rakowem Częstochowa. Pojedynek w Bełchatowie rozpocznie się o godz. 15 i będzie w całości transmitowany na antenie Radia eM Kielce.

ŁKS Łódź – Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: Sobociński 9', Kujawa 67', Rozwandowicz 74'

Korona: Sokół – Gardawski, Marquez (87' Tzimopoulos), Kovacević, Dziwniel (67' Kosakiewicz) – Cebula (81' Puczko), Żubrowski (81' Sewerzyński), Gnjatić (46' Zalazar), Arweladze (46' Papadopulos), Pacinda (68' Jukić) – Djuranović (87' Sowiński)

ŁKS (skład wyjściowy): Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak –Bryła, Piątek, Kalinowski, Wolski, Ramirez – Sekulski