Korona o półfinał PP zagra z Zagłębiem

czwartek, 21 września 2017 20:26 / Autor: Damian Wysocki

Zagłębie Lubin będzie rywalem Korony Kielce w ćwierćfinale Pucharu Polski. "Miedziowi" w meczu 1/8 finału pokonali na wyjeździe  3:0 Cracovię Kraków. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Świerszczok (karny), Bartłomiej Pawłowski i Bartosz Kopacz.

Korona ta tym etapie rozgrywek ograła przed własną publicznością 1:0 Wisłę Kraków. Gola na wagę awansu w drugiej minucie dogrywki strzelił Djibril Diaw.

Pierwsze mecze ćwierćfinału PP wstępnie zaplanowano na 25 października, a rewanże na 29 listopada. O kolejności miejsca rozgrywania spotkań między drużynami z ekstraklasy zdecyduje losowanie.

"Miedziowi" po 9. kolejkach LOTTO Ekstraklasy z szesnastoma punktami na koncie zajmują trzecie miejsce. Podopieczni Piotra Stokowca w pierwszej kolejce tego sezonu pokonali Koronę w Kielcach 1:0 po bramce Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego.