Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona gotowa na Turcję. Będzie jedna niespodzianka w kadrze

piątek, 30 grudnia 2022 09:57 / Autor: Damian Wysocki
Korona gotowa na Turcję. Będzie jedna niespodzianka w kadrze
fot. Korona Kielce
Korona gotowa na Turcję. Będzie jedna niespodzianka w kadrze
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W poniedziałek Korona Kielce wyleci na zgrupowanie do Turcji. Do Antalyi poleci 29 zawodników. Kolejne miejsce zostało zarezerwowane dla lewego obrońcy, który dołączy do zespołu w trakcie obozu.

Większych niespodzianek w kadrze nie będzie. Do zespołu dołączy Sasza Balić, który opuścił pierwszą część przygotowań. Po zakończeniu rundy jesiennej Czarnogórzec przeszedł zabieg usunięcia torbieli. Trenował indywidualnie.

W kadrze powinien znaleźć się również Bartosz Kwiecień, który niebawem zapewne złoży podpis pod kontraktem. Dla 28-letniego stopera, mogącego grać również w drugiej linii, będzie to powrót do kieleckiego klubu po pięciu latach. Ostatni rok spędził w pierwszoligowej Resovii.

Wcześniej, w zimowym okienku transferowym, do zespołu dołączyło dwóch innych zawodników: 31-letni ofensywny pomocnik z Hiszpanii – Nono oraz 28-letni stoper z Kanady – Dominick Zator.

Klub pracuje jeszcze nad transferem lewego obrońcy. Chodzi o zawodnika z zagranicy. Strony są bliskie osiągnięcia porozumienia, ale ten gracz dołączy do ekipy już w trakcie zgrupowania.

Trener Kamil Kuzera zabierze na obóz 17-letniego Michała Pokorę, jednego z najzdolniejszych zawodników klubowej akademii. W rundzie jesiennej utalentowany napastnik zdobył dziewięć bramek w 17 meczach Centralnej Ligi Juniorów U-19. Zaliczył również 45 minut w trzecioligowych rezerwach w przegranym 0:1 spotkaniu z Avią Świdnik. W listopadzie został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18. W kadrze powinien znaleźć się również dwa lata starszy Hubert Zwoźny, który jest sprawdzany na prawej obronie. 

Korona będzie trenowała w Antalyi do 15 stycznia. W Turcji rozegra trzy sparingi z węgierskim Ujpestem FC Budapeszt oraz tureckim Samsunsporem i czeskim Banikiem Ostrawa. Po powrocie do kraju „żółto-czerwonych” czeka jeszcze mecz z pierwszoligową Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Do walki o ligowe punkty wrócą w niedzielę, 29 stycznia, kiedy czeka ich wyjazd na spotkanie z Legią Warszawa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO