Kolejny zacięty bój dla Hiszpanów. Tournat z olimpijskim debiutem

poniedziałek, 26 lipca 2021 11:06 / Autor: Damian Wysocki

Hiszpańscy szczypiorniści odnieśli drugie zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich. Po kolejnym bardzo zaciętym pojedynku pokonali Norwegię 28:27, a kluczowego gola zdobyli już po końcowej syrenie.

Iberyjsko-skandynawskie starcie było hitem drugiej serii spotkań. Pojedynek lepiej rozpoczęli Norwegowie, którzy po kilku minutach prowadzili różnicą czterech trafień. Podopieczni Jordiego Ribery zdołali zniwelować straty jeszcze przed przerwą.

Druga odsłona była jeszcze bardziej zacięta. W końcówce Hiszpanie odskoczyli na dwa trafienia, jednak Norwegowie złapali kontakt. Na 30 sekund przed końcem po trafieniu z rzutu karnego doprowadzili do remisu. Ostatnia akcja należała jednak do mistrzów Europy. Alex Dujszebajew posłał kapitalne podanie na koło do Adriana Figuerasa, który był faulowany. Już po czasie, „siódemkę” na gola i cenne dwa punkty zamienił Aleix Gomes.

Alex Dujszebajew nie zdobył żadnej bramki, ale popisał się siedmioma kluczowymi podaniami.

Zwycięstwa odniosły również kadry pozostałych zawodników Łomży Vive. Francja pokonała Brazylię 34:29. Olimpijski debiut zaliczył Nicolas Tournat, który zdobył cztery bramki. Jedno trafienie mniej zanotował Nedim Remili, który dołączy do mistrza Polski następnego lata.

Niemcy Andreasa Wolffa pokonały Argentynę 33:25. Golkiper Łomży Vive odbił 12 rzutów, co dało mu 33-procentową skuteczność.

Kolejne spotkania piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich odbędą się w środę.

STATYSTKI OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE:

Brazylia – Francja 29:34 (13:16)

Nicolas Tournat: 4 bramki, 6 rzutów, 67 proc. skuteczności, 3 asysty, 1 blok, czas gry: 24:52

Nedim Remili: 3 bramki, 6 rzutów, 50 proc. skuteczności, 4 asysty, 3 straty, czas gry: 36:00

Argentyna – Niemcy 25:33 (13:14)

Andreas Wolff: 12 obron na 36 rzutów, 33 proc. skuteczności, 1 asysta, 1 strata,  czas gry: 54:58

Hiszpania – Norwegia 28:27 (13:14)

Alex Dujszebajew: 0 bramek, 5 rzutów, 7 asyst, 4 straty, czas gry: 25:25