Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Kolejny charytatywny turniej Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają

środa, 29 listopada 2023 11:30 / Autor: Michał Gajos
Kolejny charytatywny turniej Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają
Kolejny charytatywny turniej Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają
Michał Gajos
Michał Gajos

Stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają w dniu 2 grudnia 2023 roku zorganizuje Mikołajkowy Turniej Charytatywny im. Kamila Pastuszki. Zmagania odbędą się w Hali Sportowej w Bilczy. Będzie to VI edycja turnieju. 

W turnieju wezmą udział osoby związane ze środowiskiem sędziowskim, w wieku 35 lat i więcej (kategoria oldboy). Do Bilczy zjadą przedstawiciele Kolegium Sędziów z różnych stron Polski: Kolegium Sędziów (dalej „KS”) Podkarpacie, KS Lublin, KS Nowy Targ, KS Nowy Sącz, KS Brzesko, KS Kraków, KS Tarnów, KS Opole, KS Limanowa oraz Drużyna Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. 

Od 3. edycji turniej nosi imię Kamila Pastuszki, który w lipcu 2019 roku uległ ciężkiemu wypadkowi rowerowemu i niestety jego życia nie udało się uratować. W tym roku uczestnicy zagrają dla byłego prezesa Małopolskiego ZPN-u. – Początkowo to była Szlachetna Paczka, ale później stwierdziliśmy, że fajnie będzie stworzyć własne wydarzenie. Pierwsze z nich dotyczyło Domu Dziecka „Kamyk”. W tym roku zbieramy dla byłego sekretarza Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzeja Rosadzińskiego, który przeszedł udar – przyznał w programie "Wszystko w temacie" naszego radia, Filip Robak, prezes stowarzyszenia.  

Takiemu przedsięwzięciu towarzyszą, rzecz jasna, licytacje. Te już trwają na facebookom profilu Stowarzyszenia. Na aukcje trafiły między innymi: koszulki legend Korony, z październikowego meczu dla Leszka Salvy, szalik brytyjskiego Leeds United czy koszulka Korony Kielce z podpisami zawodników.

Licytacje trwają do 01 grudnia, do godz. 20.00. Ich finał będzie miał miejsce podczas trwania turnieju. Jego początek o godz. 9:00, Zakończenie rozgrywek zaplanowano z kolei na 17. 

Plakat_całość.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO