Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Kolejni piłkarze Korony z powołaniami

wtorek, 26 sierpnia 2025 15:01 / Autor: Maciej Piętka
Kolejni piłkarze Korony z powołaniami
FOT. Paweł Jańczyk
Kolejni piłkarze Korony z powołaniami
FOT. Paweł Jańczyk
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Tamar Svetlin i Slobodan Rubežić dołączyli do Vladimira Nikolova i również zostali powołani do swoich reprezentacji narodowych. Obaj będą mieli okazję wystąpić w nadchodzących meczach eliminacji mistrzostw świata.

Reprezentacja Słowenii ze Svetlinem w składzie zmierzy się ze Szwecją (5 września) oraz Szwajcarią (8 września). Pomocnik Korony ma na koncie trzy występy w drużynie narodowej. Na boisku spędził łącznie 147 minut i zdobył jedną bramkę w spotkaniu z Luksemburgiem. Dla Słoweńców będą to pierwsze mecze w eliminacjach.

Z kolei Rubežić wraz z reprezentacją Czarnogóry zagra przeciwko Czechom (5 września) i Chorwatom (8 września). 25-letni obrońca rozegrał dotychczas osiem spotkań w barwach narodowych, w których spędził na murawie łącznie 693 minuty. Podobnie jak Svetlin, ma na koncie jednego gola – zdobytego w starciu z Węgrami. Czarnogórcy mają już za sobą trzy mecze w eliminacjach, w których wywalczyli sześć punktów. Pokonali Gibraltar i Wyspy Owcze, a jedyną porażkę ponieśli w starciu z Czechami.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO