Kolejne pewne zwycięstwo Suzuki Korony Handball

sobota, 24 września 2022 18:53 / Autor: Damian Wysocki

W swoim drugim meczu w pierwszej lidze, Suzuki Korona Handball pokonała przed własną publicznością SMS ZPRP I Płock 34:26.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego znów zaliczyły bardzo mocny początek. Po ośmiu minutach prowadziły 7:1.

Przyjezdne miały olbrzymie  problemy ze zdobywaniem goli. Kielczanki schodziły na przerwę z jedenastoma bramkami zapasu – 18:7.

Po zmianie stron Paweł Tetelewski dał pograć wszystkim zawodniczkom. Rywalki zaczęły delikatnie gonić. W 52. minucie zredukowały straty niemal o połowę (27:21). Miejscowe pewnie dowiozły pewne prowadzenie.

– Możemy być zadowoleni z pierwszej połowy. Zagraliśmy tak, jak sobie założyliśmy. Mocna obrona, kontra. Pokazaliśmy, że SMS nie może liczyć tutaj na punkty. Po przerwie nastąpiło delikatne rozprężenie i błędy własne. Przy takim wyniku więcej minut dostały młode zawodniczki. Dla nich to duży plus. Trening treningiem, ale w meczach zdobywa się doświadczenie – powiedział trener Paweł Tetelewski.

W sobotę w barwach Suzuki Korony Handball zadebiutowała Islandka Agnes Sigurðardóttir. Lewoskrzydłowa zdobyła cztery bramki.

Suzuki Korona Handball – SMS ZPRP I Płock 34:26 (18:7)

Suzuki Korona Handball: Chodakowska, Toboła, Smalcerz – Grabarczyk 4, Samiczak 2, Miśkiewicz 1, Sigurðardóttir 4, Podsiadło 4, Młynarska 4, Jaworska 4, Staszewska 3, Rzepka 1, Szymanik 1, Gruszczyńska 3, Berlińska 3,  Mikocka