Industria wygrała w Ostrowie Wielkopolskim. Trudne trzydzieści minut mistrzów Polski

piątek, 06 października 2023 19:32 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 8. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce pokonała w wyjazdowym meczu Arged Ostrovię Ostrów Wielkopolski 38:27. Najwięcej bramek dla kielczan - 8 - zdobył Dylan Nahi.

W porównaniu do ostatniego ligowego pojedynku, w składzie mistrzów Polski zabrakło Szymona Sićki, Nicolasa Tournata, Daniego Dujszebajewa. Do kadry meczowej powrócili natomiast Igor Karacić Tomasz Gębala oraz Dylan Nahi.

Pierwszą bramkę w spotkaniu rzucił Igor Karacić.  W 9. minucie po raz pierwszy za sprawą rzutu Daniela Reznickiego gospodarze objęli prowadzenie 3:4. W kolejnym fragmencie gry żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi niż jeden gol.

Po kwadransie gry kielczanie prowadzili 7:6 po rzucie Benoita Kounkouda. Pięć minut później „żółto-biało niebiescy” osiągnęli pierwszą trzybramkową przewagę za sprawą rzutu Tomasza Gębali - 11:8.

Do przerwy podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili 16:13.

Kielczanie bardzo dobrze weszli do gry w drugiej połowie. W 40. minucie ich przewaga wzrosła do dziesięciu trafień 24:14.

Dziesięć minut przed końcem 20-krotni mistrzowie Polski prowadzili 30:21. Ostatecznie w ósmej serii gier Industria Kielce wygrała z Arged Ostrovię Ostrów Wielkopolski 38:27.

W najbliższy sobotę (14 października) kielczanie rozegrają domowy mecz z Gwardią Opole. Początek tego spotkania o godzinie 16:00.