lody z balic sport

Inauguracja na plus (trzy). Suzuki Korona zwycięska w Poznaniu

sobota, 05 października 2024 16:18 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce wygrały pierwszy mecz w nowym sezonie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały na wyjeździe Enea Piłkę Ręczną Poznań 24:18.

Po 148 dniach przerwy kielczanki wróciły na parkiet zaplecza Superligi. Ich pierwszym rywalem były oponentki z Poznania. Przyjezdne szybko dały zapomnieć o obawach związanych z formą zespołu, który na kilka dni przed startem kampanii zmagał się wirusem i brakami kadrowymi.

Zawodniczki Tetelewskiego przez znaczną część pierwszej połowy górowały dyspozycją nad poznaniankami, co odzwierciedlił wynik do przerwy – 12:9 na korzyść ekipy z województwa świętokrzyskiego.

Po zmianie stron obie drużyny bardzo długo walczyły z nieskutecznością. Koroneczki – rozbijały się o obronę Enea Piłki Ręcznej, a gospodynie nie mogły znaleźć sposobu na ponownie debiutującą w macierzystych barwach – Aleksandrę Januchtę.

Na blisko 6 minut licznik zatrzymał się na rezultacie 14:10. Ta przewaga przyjezdnych była swojego rodzaju punktem odniesienia, do którego stan rywalizacji wracał po falujących fragmentach lepszej gry jednego, bądź drugiego zespołu.

Wreszcie to jednak przyjezdne poprawiły stosunek skutecznych rzutów do oddanych prób i w tym dużym chaosie, panującym na parkiecie wypracowały finalnie zapas sześciu trafień – triumfując 24:18.

Enea Piłka Ręczna Poznań – Suzuki Korona Handball Kielce 18:24 (9:12)