III liga: Wisła wiceliderem. Korona II i ŁKS z porażkami

poniedziałek, 28 września 2020 14:21 / Autor: Sebastian Kalwat

W sobotę i niedzielę odbyła się 12. Kolejka rozgrywek III ligi. Piłkarze KSZO Ostrowiec i Wisły Sandomierz wygrali swoje mecze, zaś ŁKS Łagów i Korona II, musiały uznać wyższość swoich rywali.

ŁKS Łagów - Wisła Puławy 1:3 (1:0)

Bramki: Imiela 17’ - Bartosiak 52’ (k) 68’, Brągiel 86’

ŁKS: Pietras - Borowiak, (66’ Gierczak), Czerwiak, Mójta (84’ Buczek) Uniat (66’ Krzeszowski), Imiela, Ślefarski, Zaręba (46’ Amarildo), K.Rozgoziński, Zaręba, Kolasa (83’ F. Rogoziński), Rogala.

Wisła: Owczarzak- Pigiel, Kiczuk, Cyfert, Cheba, Skałecki, Bartosiak, Zając (68’ W.Puton), K.Puton (82’ Brągiel), Drozdowicz (90’ Rutkiewicz), Paluchowski.

Zawodnicy z Łagowa w niedzielne popołudnie podejmowali na swoim stadionie lidera rozgrywek - Wisłę Puławy. Niespodziewanie w 17. minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Pomocnik Kacper Rogoziński dograł piłkę do kapitana ŁKS-u Adama Imieli, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

Pomimo kilku dogodnych okazji z obu stron, do przerwy nie padła już żadna bramka i łagowianie prowadzili 1:0.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony goście wyrównali. Rzut karny skutecznie wykonał Bartłomiej Bartosiak. Ten sam zawodnik na około 20 minut przed końcem spotkania, strzelił swojego drugiego gola i puławianie wyszli na prowadzenie.

W 86. minucie Wisła za sprawą Dariusza Brągiela zdobyła trzecią bramkę i ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Po tym spotkaniu łagowianie z dorobkiem 19 punktów zajmują szóste miejsce w tabeli III ligi.

Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1 (1:1)

Bramki: Bełczowski 31’, Kmiotek 79’ - Biernat 36’

Wisła: Polit - Kołoczek, Kajpust, Sudy, Chorab (68’ Kuśmierczyk) - Piątkowski (68’ Klockowski),Tyl, Siedlecki, Kmiotek (85’ Stasiak), Bełczowski - Zawiślak (58’ Matuszewski).

Cracovia II: Wilk - Bracik, Stachera (59’ Vinícius Ferreira), Jarzynka, Zaucha - Wiśniewski, Supryn, Ożóg (80’ Malisz), Pik, Pituła - Biernat (59’ Bała).

Również u siebie, zawodnicy Wisły Sandomierz podejmowali rezerwy Cracovii.

W 31. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Bełczowski.

Niestety już pięć minut później, krakowianie wyrównali za sprawą Remigiusza Biernata. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1.

Decydujący cios w tym meczu zadali gracze z Sandomierza. W 79. minucie Mirosław Kmiotek zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty.

Po zwycięstwie z Cracovią, Wisła Sandomierz z dorobkiem 25 punktów została wiceliderem rozgrywek III ligi.

K.S. Hetman Zamość - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:4 (0:2)

Bramki: Rafał Turczyn 71′ (k) – Wojciech Trochim 10′ (k), 65′ (k), Konrad Zaklika 30′, Jakub Chrzanowski 81′

Hetman: Rosiak – Szatała, Myszka, Jamroż, Wolanin – Turczyn, Ozcifci (70′ Gierowski), Pokrywka, Pupeć, Białousko (83′ Polak) – Cain.

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk (75′ Dwórzyński), Majewski, Chudyba (90′ Szymański) – Głaz (88′ Wasilewski), Trochim (75′ Imiołek), Zaklika, P. Kaczmarek – Stanisławski (90′ Ziółkowski), Chrzanowski.

Zawodnicy KSZO na wyjeździe zmierzyli się z Hetmanem Zamość i już w 10. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył kapitan Wojciech Trochim.

Mimo zdobytego gola ostrowczanie nie rezygnowali z kolejnych ataków i już w 32. minucie za sprawą Konrada Zaklika prowadzili już 2:0.

Druga odsłona to również przewaga gości, która została udokumentowana w 65. minucie spotkania. Po zagraniu ręką w polu karnym gospodarzy, sędzia odgwizdał rzut karny do którego ponownie podszedł Trochim i pewnie pokonał bramkarza Hetmana.

Kilka minut później zamościanie odpowiedzieli. Po trzecim w tym meczu, a pierwszym dla Hetmana rzucie karnym, gola zdobył Rafał Turczyn.

Na dziesięć minut przed końcem meczu piłkarze KSZO przeprowadzili składną akcję, po której piłkę do siatki skierował Jakub Chrzanowski i ten mecz zakończył się zwycięstwem ostrowczan 4:1.

Po tym meczu KSZO z dorobkiem 12 punktów plasuje się na 13. miejscu w tabeli III ligi.

Korona II Kielce - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 (1:1)

Bramki: Petrović 38’ - Pietluch 25’, Wrona 75'

Korona II: Osobiński - Więckowski, Dziubek (89’ Malec), Prętnik (69’ Bujak), D. Lisowski, Górski (66’ Jopkiewicz), P. Lisowski, Basiuk (66’ Słabosz), Petrović, Piróg, Sowiński.

Wólczanka: Bieniek - Wach, Wrona, Pawłowski, Łazarz, Szczypek, Podstolak (82 Baran), Galara (82’ Masny), Pietluch (90’ Matofij), Olejarka (64’ Bała), Durda (64’ Dusiło).

Rezerwy Korony przegrały u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2. Kielczanie po tym meczu zajmują 14. pozycję w tabeli III ligi z dorobkiem 12 punktów.

W 13. kolejce ŁKS Łagów zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, Korona II z Jutrzenką Giebułtów, a Wisła Sandomierz ze Stalą Stalowa Wola. KSZO Ostrowiec podejmie u siebie Chełmiankę Chełm.

źródło: wislapulawy.pl, wisla-sandomierz.futbolowo.pl, kshetman.zamosc.pl.