[III liga] Korona II wreszcie zwycięska. KSZO rozgromił Hetmana

poniedziałek, 03 maja 2021 13:21 / Autor: Sebastian Kalwat
kswislapulawy.pl

W 33. kolejce III ligi, rezerwy Korony Kielce pokonały Wólczankę Wólkę Pełkińską 3:1. Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy KSZO, którzy rozgromili Hetmana Zamość 6:0. W odmiennych humorach po porażce jest za to Wisła Sandomierz, która uległa Cracovii II 2:6. ŁKS Łagów przegrał z liderem trzeciej ligi – Wisłą Puławy 1:3.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Hetman Zamość 6:0 (2:0)

Bramki: Bayramov 12, 45+1, Szatała 62 (sam.), Paluch 63, 68, Smuczyński 73.

KSZO: Lipiec – Głaz, Mężyk, Zając, Persona, Pawlik (71’ Szydłowski), Partyka (66’ Szymański), Bayramov, Zaklika (60’ P. Kaczmarek), Nowak (66’ Smuczyński), Stanisławski (60’ Paluch).

Hetman: Wyłupek – Szatała, Dajos, Wolanin, Łapiński (70’ Gierowski), M. Wszoła (46’ Maziarka), Kaznocha, Pupeć, Pokrywka, Sienkiewicz (46’ Nastałek), Chyrchała.

Wynik dla KSZO już w pierwszym kwadransie otworzył Fuad Bayramov, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Tomasza Persony z rzutu rożnego.

Azer grający w barwach ostrowieckiej drużyny tuż przed gwizdkiem na przerwę podwyższył wynik. Tym razem asystował Adam Nowak.

W drugiej połowie podopieczni Tadeusza Krawca radzili sobie jeszcze lepiej niż w pierwszej. Między 62, a 73 minutą zdobyli aż cztery gole. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Paweł Szatała, a później do siatki Hetmana trafiali kolejno Michał Paluch (2x) oraz Bartłomiej Smuczyński.

Ostatecznie KSZO pokonał Hetmana 6:0 i tym samym zwyciężył drugi raz w ciągu kilku dni.

Ostrowczanie mają w dorobku 47 punktów i zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Puławy – ŁKS Łagów 3:1 (1:1)

Bramki: Paluchowski 37, Drozdowicz 68, Cyfert 77 - Imiela 15 (k)

Wisła: Owczarzak – Cheba, Pielach, Cyfert, Kuban, Kacprzycki (90’ Czelny), Bartosiak (80’ Wiech), Skałecki (90+4’ W. Puton), K. Puton (90’ Kondracki), Drozdowicz (80’ Ednilson), Paluchowski

ŁKS: Michalski (65’ Banach) – Styczyński, Ślefarski (80’ Szymański), Wilk, Krzeszowski (80’ Rogoziński), Kolasa, Gierczyk (65’ Rogala), Mydlarz, Szałas, Imiela, Amarildo (80’ Baran).

Spotkanie z liderem świetnie zaczęło się dla łagowian. Już w 15. minucie po faulu w polu karnym na Dawidzie Szałasie rzut karny skutecznie wykonał kapitan Adam Imiela.

Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Swoją 27 bramkę w lidze zdobył Adrian Paluchowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców trzecioligowych rozgrywek.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał obrońca ŁKS-u Łagów Maciej Kolasa i Wisła przewagę wykorzystała już około 20 minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej zachował się Emil Drozdowicz i pokonał bramkarza łagowian.

Na niecały kwadrans przed końcem wynik na 3:1 dla Wisły ustalił Błażej Cyfert.

ŁKS zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w tabeli z 47 punktami na koncie.

Cracovia II – Wisła Sandomierz 6:2 (3:1)

Bramki: Strózik 8, 69, Budziński 38, 61,  Vestenicky 45 (k), Wiśniewski 54, - Zawiślak 27, Matuszewski 58

Cracovia II: Wilk - Supryn, Pieńczak (82’ Jarzynka), Bracik, Stachera - Budziński, Vestenicky (46’ Biernat, 63’ Nowicki), Ożóg, Vinicius (72’ Matheus), M. Wiśniewski – Strózik.

Wisła: Pietrasik - Siedlecki (46’ Antochów), Pieniążek (46’ A. Wiśniewski), Kajpust, Serek (75’ Spring) - Tyl, Sudy, Kopczak (29’ Matuszewski), Stańczyk, Taranek (56’ Chmielowiec) – Zawiślak.

Już w ósmej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, po podaniu Tomasa Vestnicky’ego gola zdobył Sebastian Strózik.

Po niecałych dwóch kwadransach spotkania Wisła odpowiedziała, a bramkę strzelił Krzysztof Zawiślak.

Radość sandomierzan nie trwała jednak długo, ponieważ dziesięć minut później Cracovię ponownie na prowadzenie wyprowadził Marcin Budziński.

Chwilę przed końcem pierwszej odsłony Vestenicky do asysty dołożył trafienie z rzutu karnego i rezerwy krakowskiego klubu prowadziły po 45 minutach 3:1.

W 54. minucie na 4:1 podwyższył Michał Wiśniewski, który pokonał bramkarza Wisły ładnym strzałem zza pola karnego.

Chwilę później sandomierzanie odpowiedzieli trafieniem Miłosza Matuszewskiego, ale była to ostatnia bramka, jaką udało się zdobyć w tym meczu Wiśle.

Kolejnego dwa gole dołożyli za to krakowianie. Do siatki Wisły trafiali odpowiednio Budziński oraz Strózik.

Mecz zakończył się zwycięstwem Cracovii II 6:2.

Wisła ma 47 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli trzeciej ligi.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Korona II Kielce 1:3 (1:2)

Bramki: Wrona 43 - Piróg 17, Bielka 27, P. Lisowski 90+2 (k)

Wólczanka: Pawłowski – Lorek (46’ Durda), Galara, Matofij (71’ Baran), Bała (80’ Masny), Łazarz, Wrona, Peda (28’ Soboń), Wach, Konefał, Duczek (71’ Myszogląd)

Korona: Zapytowski - Więckowski (46’ R. Turek), Kośmicki, Dziubek, Bujak - P. Lisowski, Zawadzki, Bielka (80’ Czerwiak), Rozmysłowski (60’ Świtowski) - Konstantyn (60’ Kordas), Piróg (68’ Jopkiewicz).

Chwilę po upływie kwadransa prowadzenie dla kielczan uzyskał Artur Piróg.

Dziesięć minut później na 2:0 trafił Adrian Bielka i wydawało się, że mecz zakończy się wysoką przewagą podopiecznych Marka Mierzwy.

Na chwilę przed zakończeniem pierwszej części gry, gola dla Wólczanki zdobył Krystian Wrona i tym samym wprowadził sporo nerwowości w poczynania Korony.

W drugiej połowie oba zespoły miały sporo sytuacji do zdobycia gola. Jednak to kielczanie w doliczonym czasie gry zaliczyli swoje trzecie trafienie w meczu. Rzut karny po faulu na Michale Zawadzkim wykorzystał Piotr Lisowski i przypieczętował zwycięstwo Korony.

Kielczanie zajmują 19. miejsce w tabeli z 30 punktami na koncie.

W 34. kolejce Wisła Sandomierz podejmie u siebie Stal Stalową Wolę, ŁKS Łagów Sokoła Sieniawa, a rezerwy Korony Jutrzenkę Giebułtów. KSZO Ostrowiec zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm.