[I liga piłkarzy ręcznych] Wisła Sandomierz ze zwycięstwem. KSZO wygrywa trzeci raz z rzędu

środa, 24 marca 2021 11:46 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W 15. kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych po kolejny triumf sięgnęli zawodnicy KSZO Handball. Ważne zwycięstwo odniosła Wisła Sandomierz, która pokonała wyżej notowaną Olimpię Piekary Śląskie. Minimalnej porażki doznali za to szczypiorniści KSSPR-u Końskie. AZS UJK Kielce w tej serii pauzował.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SMS ZPRP Kielce 33:24 (18:14)

KSZO: Kijewski 1, Piątkowski, Sieniek – Włoskiewicz 7, Tkaczyk 6, Kogutowicz 5, Jeżyna 4, Jędrzejewski 4, Grabowski 3, Falasa 2, Chmielewski 1, Grabarczyk, Cukierski, Granat, Kowalczyk, Jagiełło.

SMS ZPRP: Poźniak, Jastrzębski – Graczyk 6, Michałowicz 4, Antolak 3, Wawrzyniak 2, Kosiba 2, Węgielewski 2, Rosowski 2, Domagała 1, Bykowski 1, Ruhnke 1, Pacuła, Głuszczenko, Kapela, Grzybowski.

Przez większą część pierwszej połowy ton rywalizacji nadawali zawodnicy kieleckiego SMS-u. Gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie około 20. minuty meczu i już do przerwy osiągnęli czterobramkową przewagę – 18:14.

W drugiej odsłonie KSZO dowodzony na środku rozegrania przez Grzegorza Tkaczyka jeszcze mocniej zaakcentował swoją przewagę i ostatecznie pokonał podopiecznych trenera Mariusza Jurasika 33:24.

KSZO z dorobkiem 25 punktów zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. SMS ma 11 punktów i plasuje się na dziesiątej pozycji.

Viret CMC Zawiercie- KSSPR Końskie 21:20 (12:9)

Viret: Jarosz 1, Teterycz – Szeląg, Matysek, S. Zagała 6, Romian 3, Makaruk, Cegłowski 5, Kapral 2, Kurzawa 2, Bugaj, I. Zagała 1, Daszyn 1.

KSSPR: Szot - P. Napierała, Ł. Sękowski 1, B. Sękowski, Maleszak 1, Wolski 6, Ciszek, Włodarski 1, Kubała 1, P. Matyjasik 8, Słonicki 2.

Od początku meczu konecczanie notowali na zmianę świetne i słabe okresy gry. Po kilku golach z rzędu pozwalali rywalom na odrobienie strat. Do przerwy Viret prowadził 12:9.

Druga część gry obfitowała w spore emocje. Zawodnicy KSSPR-u mieli szansę nawet na zwycięstwo, jednak w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Ostatecznie z triumfu mogli cieszyć się zawiercianie, którzy wygrali różnicą jednego trafienia – 21:20.

KSSPR ma na swoim koncie 18 „oczek” i zajmuje piąte miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach.

Wisła Sandomierz - Olimpia Medex Piekary Śl. 32:29 (13:13)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Szklarski 2, Kabata 5, Białkowski, Rusin 4, Malinowski, Pawelczyk, Kozioł 1, Wertler 10, Wiącek 6, Skuciński 4, Chudzik.

Olimpia: Zapora, Widera – Cieniek, Całujek, Pluczyk 6, Kowal 4, Cieślik 3, Czapla 3, Miłek 4, Więckiewicz 2, Rosół 4, Beczek, Ludyga 1, Kotalczyk 2.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak niżej notowani sandomierzanie zaciekle walczyli o zwycięstwo. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 13:13.

Druga odsłona także była bardzo interesująca, przez sporą część to goście byli na prowadzeniu, ale fantastyczna końcówka poskutkowała triumfem Wisły. W ostatnich minutach sandomierzanie zdobyli kilka goli z rzędu i dość niespodziewanie pokonali Olimpię 32:29. Była to dopiero trzecia wygrana Wisły w 14 meczu sezonu. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego nadal zajmują ostatnie (jedenaste) miejsce w lidze z dorobkiem dziesięciu punktów.

W 16. kolejce rozgrywek KSSPR Końskie zagra we własnej hali z MTS-em Chrzanów, a SMS Kielce w derbach podejmie AZS UJK. Na wyjeździe KSZO zmierzy się z Olimpią Piekary Śląskie, zaś Wisła Sandomierz SRS Przemyśl.