I liga piłkarzy ręcznych. Pierwsze zwycięstwo Wisły Sandomierz w sezonie

poniedziałek, 16 listopada 2020 14:16 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W weekend rozegrano 7. kolejkę rozgrywek pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. W derbach Wisła Sandomierz pokonała KSSPR Końskie 25:21, notując pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. SMS Kielce, KSZO Handball oraz AZS UJK tym razem przegrali swoje spotkania.

SPR Wisła Sandomierz vs KSSPR Końskie 25:21 (14:8)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Rusin 6, Werstler 5, Cupisz 4, Skuciński 4, Malinowski 2, Kozioł 2, Szklarski 1, Kabata 1, Białkowski, Statuch.

KSSPR: Witkowski, Szot - Woś 9, Wolski 5, Maleszak 2, Włodarski 2, Matyjasik 2, Słonicki 1, Napierała, Ciszek, Rurarz, W. Kubała.

Początek był zdecydowanie lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy po kilku minutach prowadzili 4:0. Kolejne fragmenty były bardziej wyrównane, jednak końcówka pierwszej połowy należała do Wisły, która do przerwy prowadziła 14:8.

Po przerwie konecczanie starali się zbliżyć nieco do gospodarzy. Gracze Wisły, poza krótkimi przestojami w grze, byli w tym meczu bardzo dobrze dysponowani i ostatecznie pokonali KSSPR 25:21.

Wisła mimo zwycięstwa nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zawodnicy KSSPR-u Końskie są na dziewiątym miejscu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 23:26 (11:10)

KSZO: Piątkowski, Kijewski - Tkaczyk 5, Jeżyna 5, Włoskiewicz 5, Wojkowski 5, Falasa 2, Kogutowicz 1, Chmielewski, Grabowski, Granat, Jędrzejewski, Kowalczyk.

Zagłębie: Ratuszniak, Mentel - Kowalski 8, Danysz 6, Chromy 5, Kempys 3, Płonka 3, Włoka 1, Migała, Popczyk, Kolano, Biernacki.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać większej przewagi niż dwa gole. Do przerwy KSZO prowadził 11:10.

Przez kilka minut drugiej odsłony ostrowczanie nadal byli na prowadzeniu (13:11), jednak później było tylko gorzej.

Szczypiorniści Zagłębia zagrali zdecydowanie skuteczniej i w pewnym momencie prowadzili już 18:14.

Końcowe minuty były bardzo emocjonujące i gracze z Ostrowca potrafili doprowadzić do remisu (22:22), ale na koniec to jednak sosnowiczanie byli górą i wygrali 26:23.

KSZO z dziesięcioma punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli I ligi.

AZS UJK Kielce - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 24:24 (10:14) karne 2:4

AZS UJK Kielce: Drozd, Szafarczyk - Stępnik 5, Bernacki 3, Goliszewski 3, Sornat 3, Gasin 3, Siedlarz 2, Wacek 2, Bulski 1, Boszczyk 1, Zdziech 1, Bysiak, Pyrka, Wójcik, Pawłowski.

ORLEN Upstream SRS: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko - Michał Kubisztal 5, M. Kroczek 5, Drozdalski 4, Stołowski 3, Światłowski 2, Maciej Kubisztal 2, Kulka 2, M. Nowak 1, Starzecki, Guzdek, Kubik, Walczyk, A. Nowak.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu graczy z Przemyśla, którzy grali twardo w obronie i skutecznie w ataku. Do przerwy prowadzili 14:10.

W drugiej odsłonie kielczanie grali dużo lepiej i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 24:24.

W rzutach karnych lepsi okazali się przyjezdni, wygrywając 4:2.

AZS UJK z dziewięcioma punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli.

SMS ZPRP Kielce - KS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 31:35 (12:18)

MKS Olimpia: Zapora, Widera - Ludyga 10, Całujek 9, Parzonka 7, Kotalczyk 3, Miłek 3, Rosół 2, Cieślik 1, Czapla, Pluczyk , Langos, Więckiewicz, Cieniek.

SMS ZPRP: Ałaj, Poźniak - Będzikowski 12, Kosiba 4, Głuszczenko 4, Ruhnke 4, Kapela 2, Smulski 2, Antolak2, Pacuła, Bykowski 2, Graczyk 3, Tomczak 4, Domagała 3, Stempin.

Bardzo źle w ten mecz weszli szczypiorniści SMS-u, którzy po kilku minutach przegrywali 0:5. Kolejne fragmenty dla podopiecznych Mariusza Jurasika były nieco lepsze, ale do przerwy zawodnicy Olimpii prowadzili 18:12.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, jednak to przyjezdni kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie pokonali SMS Kielce 35:31.

SMS ZPRP Kielce zajmuje siódme miejsce w tabeli I ligi.

W 8. kolejce SMS ZPRP Kielce zmierzy się na wyjeździe z Orlen Upstream Przemyśl, a AZS UJK Kielce z Zagłębiem Sosnowiec. KSSPR Końskie we własnej hali podejmie KSZO Handball. Wisła Sandomierz w Zawierciu zagra z miejscowym Viretem.

źródło: sprwisla.pl, kszo.info, rozgrywki.zprp.pl