I liga piłkarzy ręcznych: Niespodziewane zwycięstwo SMS-u Kielce z KSZO

poniedziałek, 12 października 2020 10:19 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W sobotę rozegrano 4. serię spotkań w I lidze piłkarzy ręcznych. W derbach Świętokrzyskiego SMS Kielce niespodziewanie pokonała KSZO Ostrowiec 30:27. Zawodnicy KSSPR-u Końskie zwyciężyli Viret CMC Zawiercie, a wysoką porażkę zanotowała Wisła Sandomierz. AZS UJK Kielce pauzował.

SMS ZPRP Kielce - KSZO Handball Ostrowiec Św. 30:27 (16:12)

SMS ZPRP: Poźniak - Kosiba, Pacuła 2, Bykowski 1, Smulski 1, Głuszczenko 3, Graczyk 1, Ruhnke 5, Tomczak 10, Domagała 2, Antolak 4, Kotliński 1.

KSZO Handball: Kijewski, Piątkowski - Chmielewski 3, Falasa 1, Jeżyna 1, Cukierski, Kogutowicz 4, Grabowski 5, Granat, Dwojak 1, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 3, Kowalczyk 1, Wojkowski 7.

Zawodnicy SMS-u odnieśli cenne zwycięstwo nad KSZO Handball Ostrowiec. W tym spotkaniu w ekipie gości, zabrakło Grzegorza Tkaczyka, który na piątkowym treningu doznał urazu łydki.

Przez większą część pierwszej połowy gra była bardzo wyrównana, jednak na kilka minut przed końcem kielczanie zdobyli pięć bramek z rzędu i przejęli kontrolę nad spotkaniem. KSZO popełniał sporo niewymuszonych błędów i to miało bezpośredni wpływ na wynik.

W końcówce drugiej odsłony zawodnicy SMS-u zdołali uzyskać nawet dziesięciobramkową przewagę. Jednak ostatnie minuty należały do gości z Ostrowca, którzy w ten sposób uniknęli blamażu i ostatecznie przegrali różnicą tylko trzech trafień.

Po zwycięstwie nad KSZO, zawodnicy SMS-u z pięcioma punktami zajmują szóstą pozycję w tabeli, zaś ostrowczanie mając cztery oczka, plasują się na siódmym miejscu.

KSSPR Końskie – KS Viret CMC Zawiercie 25:24 (11:11)

KSSPR: Witkowski, Szot – Sękowski 6, Maleszak, Wolski 1, Ciszek 2, Włodarski 2, Rurarz 3, Kubała 8, Matyjasik 2, Słonicki 1

Viret: Jarosz 1, Teterycz – Zagała, Romian 5, Matysek, Bugaj, Kurzawa 1, Kapral 7,  Wójcik 2, Jałowiecki 2,  Makaruk, Danysz 3, Cegłowski 3

Pierwsze spotkanie w sezonie wygrali zawodnicy KSSPR-u Końskie. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 11:11.

W drugiej połowie wiele w tej kwestii się nie zmieniło i na kilka minut przed końcem gospodarze odskoczyli na dwa trafienia. Zawiercianie zdołali odpowiedzieć, jednak na więcej nie starczyło im czasu i mecz zakończył się ich porażką 24:25.

Gracze z Końskich po wygranej z Viretem, są na dziewiątym miejscu z trzema punktami w swoim dorobku.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie vs SPR Wisła Sandomierz 28:19 (12:13)

Olimpia: Pietruszka, Widera - Miłek 7 (3), Kowal 5, Całujek 3, Beczek 3, Cieniek 2, Cieślik 2, Kotalczyk 2, Więckiewicz 2, Parzonka 1, Rosół 1, Czapla, Pluczyk, Serafin.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Cupisz 7 (2), Kabata 2, Białkowski 2, Rączka 2, Solon 1, Szklarski 1, Kozioł 1, Malinowski 1, Pawelczyk 1, Werstler 1, Rewera.

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz od początku spotkania starali się dotrzymywać kroku gospodarzom i na koniec tej części gry byli w stanie uzyskać nawet jednobramkową przewagę.

Niestety w drugiej połowie, mimo dobrej gry przez kolejny kwadrans, to zawodnicy z Piekar Śląskich, zaczęli dość znacząco odskakiwać z wynikiem. Sporo błędów w obronie i niewykorzystanych okazji w ataku przez sandomierzan doprowadziło do tego, iż ostatecznie przegrali oni różnicą dziewięciu goli, co jednak nie do końca odzwierciedla przebieg tego pojedynku.

Wisła przegrała w tym sezonie wszystkie cztery spotkania i okupuje ostatnią pozycję w tabeli I ligi, bez dorobku punktowego.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 5. kolejka rozgrywek I ligi. AZS UJK Kielce podejmie SMS ZPRP Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagra z Olimpią Piekary Śląskie, Wisła Sandomierz z Upstream SRS Przemyśl, a KSSPR Końskie na wyjeździe zmierzy się z MTS Chrzanów.

źródło: sprwisla.pl, kssprkonskie.pl, rozgrywki.zprp.pl.