Gol Cabrery dał trzy punkty Cracovii

niedziela, 28 października 2018 16:13 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała przed własną publicznością z Cracovią Kraków 0:1. Bramka na wagę trzech punktów padła w 14. minucie, kiedy dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka sprytnym uderzeniem na gola zamienił dobrze znany w stolicy Świętokrzyskiego - Airam Cabrera.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 0:1 (0:1)

Bramki: Cabrera (14')

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Gardawski - Cebula (46' Górski), Żubrowski, Kovacević  (79' Arweładze), Jukić (64' Janjić), Puczko - Soriano.

Cracovia: Pesković - Rapa, Datković, Dytiatjew, Siplak - Wdowiak (89' Helik), Dąbrowski, Gol, Zenjov (66' Strózik) - Cabrera (90' Piszczek), Hernandez.

Żółta kartka: Rymaniak, Cebula, Żubrowski - Datković, Wdowiak

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

6': Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu rożnego do strzału doszedł Rymaniak. Piłka po jego główce leciała w środek bramki i bez problemów wyłapał ją Pesković.

14': GOL! 0:1! Cabrera! Siplak szybkim wyrzutem z autu uruchomił na lewym skrzydle Wdowiaka, który przytomnie dośrodkował do Cabrery. Były napastnik "żółto-czerwonych" urwał się Gardawskiemu i z bliskiej odległości nie dał żadnych szans Hamrolowi.

26': Gardawski z lewej strony posłał dośrodkowanie dochodzące do bramki Cracovii. Dytiatjew źle obliczył tor lotu piłki, którą w ostatniej chwili, dzięki świetnemu refleksowi wyłapał Pesković.

43': Indywidualna akcja Puczki. Skrzydłowy Korony minął Rapę i Gola, po czym wpadł w pole karne, ale jego strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć Peskovicia.

45': Cracovia od początku meczu wyłączyła wszystkie najmocniejsze strony Korony. Goście świetnie przesuwali, w środku pola byli bardzo agresywni w odbiorze. Słabe zawody rozgrywał ustawiony na "dziesiątce" Jukić. W pierwszej części ofensywa "żółto-czerwonych" praktycznie nie istniała.

48': To powinien być remis! Gardawski dośrodkował w pole karne. Wprowadzony w przerwie na boisko Górski świetnie zgrał piłkę do Jukicia. Przesunięty na skrzydło Bośniak uderzył futbolówkę wewnętrzną częścią stopy, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka.

50': Po wrzutce Wdowiaka z rzutu wolnego przed szansą stanął Dytiatjew. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

52': Indywidualna akcja Kovacevicia. Bośniak długo prowadził piłkę przed środek. Obrońcy Cracovii zostawili mu dużo miejsca.  Zawodnik Korony dobiegł do "szesnastki", ale w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem jego strzał zdołał zablokować Siplak.

67': Dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego na dłuższy słupek popisał się Janjić. Na piłkę nabiegał Kovacević, ale sędzia Marciniak uznał, że pomocnik Korony w walce o pozycje faulował jednego z obrońców "Pasów".

70': Cabrera przytomnym podaniem uruchomił na skrzydle Wdowiaka. Pomocnik Cracovii wpadł w pole karne, po czym upadł po kontakcie z Diawem. Sędzia Marciniak po obejrzeniu powtórki uznał, że  gracz gości celowo zahaczył o nogę Senegalczyka i nakazał grać od bramki.

72': Siplak spróbował swoich sił z dystansu. Piłka niewygodnie skozłowała przed Hamrolem, ale golkiper Korony zdołał zbić ją na rzut rożny.

79': Soriano uderzył z siedemnastu metrów po ziemi, ale obok słupka.

80': Kolejna dobra akcja Wdowiaka na lewym skrzydle. Pomocnik Cracovii dobrze wypatrzył w polu karnym Hernandeza. Jego uderzenie z pierwszej piłki instynktownie odbił Hamrol. Hiszpan zdołał ponowić swój stał, ale po raz kolejny musiał uznać wyższość bramkarza Korony.

87': Poprzeczka uratowała Cracovię. Gardawski świetnie wrzucił piłkę z lewej strony prosto na głowę Soriano. Piłka po uderzeniu Włocha trafiła zatrzymała się jednak na obramowaniu. Chwilę później z prawej strony dośrodkowywał Rymaniak, ale strzał Górskiego przeleciał obok bramki.