Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Gębala gra z kontuzją. „To chłodna kalkulacja”

środa, 20 października 2021 22:51 / Autor: Damian Wysocki
Gębala gra z kontuzją. „To chłodna kalkulacja”
Gębala gra z kontuzją. „To chłodna kalkulacja”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Tomasz Gębala, lewy rozgrywający Łomży Vive Kielce, po pierwszej rundzie trwającego sezonu będzie musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolana, przez co opuści mistrzostwa Europy.

26-latek od jakiegoś czasu zmaga się z bólem lewego kolana. Przypomnijmy: w prawym dwukrotnie zrywał więzadło krzyżowe. Ostatnio Patryk Rombel nie powołał go na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Wówczas okazało się, że rosły rozgrywający, specjalizujący się w grze obronnej, będzie musiał poddać się operacji.

– Wszystko zależy od tego, jak to będzie się rozwijało. To kontuzja przeciążeniowa, która narastała w ostatnim czasie. Takie jest życie. Przekatowaliśmy lewe kolano. Na razie gram wszystko, ale bez skoków i gwałtownych zmian kierunków. Staram się pomóc zespołowy na tyle, na ile mogę – wyjaśnia Tomasz Gębala.

Lewy rozgrywający podda się zabiegowi w grudniu. Na pewno opuści styczniowe mistrzostwa Europy, które zorganizują Węgry i Słowacja.

– To duży koszt. Gdybym teraz położył się na stół, to też bym nie zdążył na turniej. To jest chłodna kalkulacja, co bardziej się opłaca – tłumaczy Tomasz Gębala.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO