Fatalna postawa Korony w Sosnowcu. Drużyna Lettieriego rozbita przez Zagłębie

sobota, 02 marca 2019 16:53 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:4. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 18. minucie, a swojego premierowego gola w elicie strzelił Olaf Nowak. "Żółto-czerwoni" mieli problem z konstruowaniem akcji pozycyjnych, ale uśmiechnęło się do nich szczęście. W 34. minucie Lukas Gressak sfaulował w polu karnym Wato Arweładze, a kilka chwil później pewnie "jedenastkę" wykorzystał Elia Soriano. W 53. minucie duży błąd kieleckiej defensywy wykorzystał Żarko Udovicić. 180 sekund później było 3:1, kiedy po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Giorgos Mygas. Podopieczni Gino Lettieriego do końca częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Gola strzelili za to gospodarze. Wynik już w doliczonym czasie ustalił Patrik Mraz.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 4:1 (1:1)

Bramki: Nowak 18', Udovicić 53', Mygas 56', Mraz 90' – Soriano 35'k

Zagłębie: Hrosso – Mygas (90' Heinloth), Polczak, Toth (46' Cichocki), Mraz – Nawotka (88' Iwaniszwili), Milewski, Gressak, Udovicić, Pawłowski – O. Nowak

Korona: Miśkiewicz – Rymaniak, Marquez, Kovacević, Bjelica – Pucko (57' Cebula), Gnjatić, Petrak (58' Żubrowski), Arweładze (46' Brown Forbes), Jukić – Soriano

Żółte Kartki: Polaczak – Marquez, Bjelica

Czerwona kartka: Marquez 83' (za dwie żółte)