Fatalna Korona rozbita przez Wisłę

sobota, 09 marca 2019 19:43 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała na Suzuki Arenie z Wisłą Kraków 2:6. "Żółto-czerwoni" w pierwszej połowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Wato Arweładze, ale goście skutecznie odpowiadali wykorzystując niepewność kieleckiej defensywy. Obrona Korony fatalnie zaprezentowała się w drugiej części. Wisła w 20. minut strzeliła trzy gole, po czym mogła spokojnie kontrolować przebieg boiskowych zdarzeń. Wynik w 80. minucie ustalił Krzysztof Drzazga, który skompletował hattricka. "Biała Gwiazda" awansowała na 9. miejsce i traci już tylko punkt do ósmych "żółto-czerwonych".

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:6 (2:2)

Bramki: Arweładze 14', 28' – Drzazga 24', 52', 80', Błaszczykowski 37', Savicević 55', Burliga 65'

Korona: Miśkiewicz – Rymaniak, Kovacević, Gnjatić (52' Sewerzyński), Gardawski – Puczko, Żubrowski, Petrak (57' Jukić), Arweładze, Bielica (68' Kosakiewicz) – Soriano

Wisła: Lis – Burliga (78' Słomka), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Błaszczykowski (71' Palcić), Savicević (83' Plewka), Basha, Drzazga, Peszko – Kolar

Żółte kartki: Burliga, Savicević, Peszko

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

1': Rymaniak zdecydował się na szarżę prawą flanką. Kapitan Korony długo prowadził piłkę, a kiedy znalazł się przed polem karnym "zaciął" obrońcę, ale jego strzał lewą nogą był słaby i niecelny.

9': Świetny kontratak Korony. Arweładze znakomicie wyprowadził piłkę, po czym zagrał do Soriano. Włoch od razu oddał do lepiej ustawionego Puczki. Słoweniec znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego uderzenie minimalnie minęło dłuższy słupek.

14': GOL! 1:0! Bjelica wywalczył rzut wolny tuż przed linią "szesnastki". Do futbolówki podszedł Arweładze, który popisał się pięknym uderzeniem. Lis próbował jeszcze interweniować, ale piłka przełamała mu dłonie.

24' GOL! 1:1! Basha posłał długie podanie na prawą stronę do Burligi. Boczny obrońca Wisły wygrał pojedynek biegowy z Gnjaticiem, wpadł w pole karne, a będąc już przy linii końcowej zagrał precyzyjnie wzdłuż bramki do Drzazgi. Pomocnik Wisły z najbliższej odległości pokonał Miśkiewicza.

28': GOL! 2:1! Łada akcja Korony. Podopieczni Lettieriego wymienili kilka podań z pierwszej piłki. W końcu Puczko posłał celne dośrodkowanie do wbiegającego Arweładze. Gruzin ładnym strzałem z głowy po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

37': GOL! 2:2! Basha popisał się ładnym prostopadłym podaniem do Błaszczykowskiego. Doświadczony skrzydłowy z zimną krwią wykorzystał sytuację "sam na sam".

43': Arweładze zdecydował się na uderzenie z 30 metra. Futbolówka skozłowała tuż przed bramką, ale finalnie przeleciała obok słupka.

45': Odpowiedź Wisły. Błaszczykowski zagrał znakomitą piłkę do Savicevicia, ale Czarnogórzec w fatalnym stylu zmarnował stuprocentową sytuację.

52': GOL! 2:3! Po raz kolejny w tym meczu zawiodła lewa strona Korony. Drzazga otrzymał prostopadłe podanie od Błaszczykowskiego i pewnie umieścił piłkę w siatce.

53': Drzazga mógł skompletować hattrick, ale... nie trafił do pustej bramki.

55': GOL! 2:4! Goście po raz kolejny "rozklepali" kielecką defensywę. Drzazga skierował sprytne podanie do Savicevicia, a Czarnogórzec ładnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy umieścił futbolówkę w siatce.

65': GOL! 2:5! Peszko w zamieszaniu w "szesnastce" zgrał piłkę do Burligi, a ten umieścił ją w siatce.

80': Drzazga dopełnił dzieła. Szósty gol Wisły, który obnażył słabość Korony...