[EGIPT 2021] Czwórka z Łomży Vive w fazie medalowej. Genialny Alex

środa, 27 stycznia 2021 22:28 / Autor: Damian Wysocki

Czterech zawodników Łomży Vive Kielce może wrócić do klubu z medalami mistrzostw świata. W ćwierćfinale formą błysnął Alex Dujszebajew.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Kapitalne widowisko stworzyli Egipcjanie i Duńczycy. Po wielu zwrotach akcji zakończonych rzutami karnymi awans wywalczyli obrońcy trofeum ze Skandynawii.

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy starcia Francja – Węgry. Na kilka minut przed końcem „Trójkolorowi” prowadzili jeszcze trzema bramkami, ale Madziarzy zdołali doprowadzić do remisu 30:30. W dodatkowym czasie kadra Nicolasa Tournata zachowała zimną krew i pewnie wygrała 35:32. Obrotowy Łomży Vive rzucił trzy gole.

Najwięcej emocji miał dostarczyć mecz dwóch europejskich potęg: Hiszpanii i Norwegii. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego szybko zbudowała kilkubramkową przewagę, której nie oddała do samego końca (31:26). Świetnie w bramce spisywał się Rodrigo Corrales, który bronił z 44-procentową skutecznością. W ataku błyszczał Alex Dujszebajew, który rozegrał swój najlepszy mecz na turnieju i zdobył osiem bramek.  Po trzy trafienia dołożyli: jego młodszy brat – Daniel i Angel Fernandez Perez.

Bezproblemowo w najlepszej czwórce znalazła się Szwecja, która wysoko ograła Katar.

Mecze półfinałowe odbędą się w piątek.

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW I STATYSTYKI ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE KIELCE:

Hiszpania – Norwegia 31:26 (21:15)

Alex Dujszebajew: 8 bramek, 13 rzutów, 62 proc. skuteczności, 1 asysta, 1 strata, 1 przechwyt, czas gry: 27:55

Daniel Dujszebajew: 3 bramki, 5 rzutów, 60 proc. skuteczności, 4 straty, czas gry: 33:56

Angel Fernandez Perez: 3 bramki, 7 rzutów, 43 proc. skuteczności, czas gry: 59:53

Francja – Węgry 35:32 (12:14, 18:16, 5:2)

Nicolas Tournat: 3 bramki, 3 rzuty, 100 proc. skuteczności, czas gry: 13:46

Dania – Egipt  39:38 (16:13, 12:15, 7:7; 4:3 w rzutach karnych)

Szwecja – Katar 35:23 (14:10)