Dwie wygrane i dwie porażki Korony Handball na turnieju towarzyskim w Tczewie

niedziela, 06 września 2020 19:20 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W sobotę i w niedzielę piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wystąpiły w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Tczewskiego. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach ostatecznie zajęły w nim trzecie miejce.

W sobotę kieleckie zawodniczki miały do rozegrania dwa mecze. Na początek przyszło im się mierzyć z SPR-em Gdynia i ten mecz, mimo wyrównanej pierwszej połowy, zakończył się zwycięstwem Korony Handball 26:24 (13:13)

W drugim meczu Koroneczki musiały uznać wyższość rywalek z SMS-u I Płock. Ta rywalizacja zakończyła się wynikiem 22:27 (10:14).

Pierwszy niedzielny pojedynek okazał się prawdziwą lekcją handballu dla kieleckich zawodniczek. Gospodarz turnieju, SPR Sambor Tczew, pokazał dużą klasę i rozgromił zespół z Kielc aż 39:23 prowadząc do przerwy 29:11.

Drugi pojedynek tego dnia, w którym rywalem Korony Handball był SMS II Płock, miał zadecydować, która z tych drużyn zajmie trzecie miejsce w turnieju.

Po dotkliwej porażce w poprzednim meczu, zawodniczki z Kielc chciały pozostawić po sobie dobre wrażenie i dlatego niemal cały mecz to one nadawały ton rywalizacji. Do przerwy było 19:9. W drugiej połowie zdołały jeszcze powiększyć swoją przewagę wygrywając ostatecznie 36:25.

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Tczewskiego wygrały zawodniczki SMS-u I Płock, które w fiinale pokonały gospodynie 28:24.

Kolejnym sparingowym rywalem Korony Handball Kielce będzie Akademia Piłki Ręcznej Radom. To spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek.

źródło: Facebook Korona Handball