SPORT
Dwa powołania dla zawodników Korony Kielce


Evgeniy Szykawka oraz Bartłomiej Smolarczyk znaleźli uznanie w oczach selekcjonerów kadr narodowych swoich krajów.
Szykawka otrzymywał powołanie do reprezentacji Białorusi już dwa razy odkąd reprezentuje barwy Korony Kielce. Jednak jeszcze ani razu nie skorzystał z owych zaproszeń. Tym razem 31-letni napastnik będzie miał okazje zagrać w dwóch wrześniowych meczach Ligi Narodów.
Ekipa ze wschodu Europy będzie rywalizowała w Dywizji C między innymi z Bułgarią (5 września) i Luksemburgiem (8 września).
W tym samym czasie na zgrupowaniu kadry Polski U-20 będzie przebywał jego klubowy kolega, Bartłomiej Smolarczyk. Jeden z nowych zawodników Złocisto-Krwistych znalazł się liście Miłosza Stępińskiego. Jego podopieczni w dniach od 4 do 10 września będą trenowali w ramach zgrupowania młodzieżowej reprezentacji kraju, a dzień przed jego zakończeniem zmierzą się w Algarve z Portugalią w meczu Elite League.



![[Oceny redakcji] Występ poniżej oczekiwań. Liderzy nie byli sobą](/media/k2/items/cache/5ac5b7399a44f746510fa115da694765_L.jpg)




