Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Dujszebajewowie przeniosą się do Szeged?

wtorek, 24 stycznia 2023 11:58 / Autor: Damian Wysocki
Dujszebajewowie przeniosą się do Szeged?
Dujszebajewowie przeniosą się do Szeged?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przyszłość Industrii Kielce na wysokim poziomie stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. Z każdym dniem szanse na znalezienie dużego sponsora, który zapewniłby utrzymanie obecnej kadry, są coraz mniejsze. Konkretną ofertę od innego klubu otrzymał trener Tałant Dujszebajew

Jak podał portal kielece.wyborcza.pl, szkoleniowca mistrza Polski chce zatrudnić Pick Szeged. W listopadzie poprzedniego roku zdecydowano, że wraz z końcem trwającego sezonu z mistrzem Węgier pożegna się Juan Carlos Pastor, który pracuje tam od dziesięciu lat.

W Segedynie planują wyłożyć duże pieniądze na wzmocnienia, które mają im zapewnić wejście do ścisłej europejskiej czołówki. Chociaż Pick potrafił w ostatnich latach ogrywać na krajowym podwórku Telekom Veszprem, to w Lidze Mistrzów jeszcze nigdy nie awansował do Final4.

Udało nam się potwierdzić informacje, które pojawiły się w poniedziałek. Propozycja Szeged jest konkretna i bardzo korzystna pod względem finansowym. Pick jest na tyle mocno zdeterminowany, że bez problemu zdecyduje się na zakontraktowanie Alexa i Daniela Dujszebajewów. Bardzo możliwe, że uda mu się „wyciągnąć” jeszcze kogoś z kieleckiego klubu.

Tałant Dujszebajew nie podjął jeszcze decyzji. Czeka na rozwój wypadków w Kielcach. Kirgiski szkoleniowiec nieraz mówił, że chciałby pracować w stolicy Świętokrzyskiego do emerytury. Prezes Bertus Servaas ma poinformować zawodników o przyszłości klubu do końca stycznia.

– Wszyscy jesteśmy w stanie oczekiwania. Czas leci. Nie chcemy płakać. Szkoda, jeśli nie będzie tego zespołu – mówił nam kilka dni temu Tałant Dujszebajew.

Klub ciągle liczy, że uda się nawiązać współpracę z nowym, prężnym sponsorem. Według naszych informacji, w toku są rozmowy z czterema podmiotami. Na razie w żadnej z nic nie nastąpił przełom.

Jeśli nie uda się zabezpieczyć budżetu na nowy sezon, to z klubem pożegna się ok. 75 procent zawodników z obecnej kadry. Zapewne czołowi zawodnicy mistrza Polski nie będą mieli problemów ze znalezieniem nowych pracodawców. Konkretną ofertę od Barcelony ma już Arciom Karaliok. Osiągnięcie porozumienia między zawodnikami a klubem w sprawie warunków odejścia może zająć jednak trochę czasu… co daje nadzieje na to, że w między czasie uda się rozwiązać problemy finansowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO