Dujszebajew docenił klasę Nielsena. Niesamowite statystyki Duńczyka

czwartek, 08 kwietnia 2021 12:09 / Autor: Damian Wysocki

Emil Nielsen będzie śnił się zawodnikom Łomży Vive Kielce w najgorszych koszmarach. 24-letni Duńczyk został bohaterem HBC Nantes. Na pomeczowej konferencji jego klasę docenił Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec mistrza Polski.

Golkiper wicemistrza Francji spisał się kapitalnie w obu meczach 1/8 finału. W pierwszym, przegranym przez jego zespół 24:25, odbił 14 rzutów, co dało mu 37-procentową skuteczność. Golkiper, który latem przeniesie się do FC Barcelony, błyszczał formą również w rewanżu. W pierwszej połowie obronił aż 12 piłek – połowę z prób kielczan. W drugiej części dołożył jeszcze cztery interwencje. Spotkanie zakończył z 35-procentową skutecznością. W dwumeczu wybronił aż sześć rzutów karnych.

– Zrobił wielką różnicę. Co możemy powiedzieć po tylu jego obronach? – przyznał Tałant Dujszebajew, trener Łomży Vive, który po tych słowach uścisnął dłoń siedzącego obok Emila Nielsena.

– Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zabrakło skuteczności. To przeważyło. Czujemy wielki smutek – stwierdził Branko Vujović, prawy rozgrywający kieleckiego zespołu.

–  Robiliśmy wszystko najlepiej, jak potrafiliśmy w danym momencie. Ich bramkarz bronił niesamowicie i to był nasz koniec – dodał leworęczny Czarnogórzec.