Dobry start sezonu rezerw. Po wyjazdowym remisie domowe zwycięstwo

poniedziałek, 12 sierpnia 2024 14:29 / Autor: Michał Gajos

W niedzielę, 11 sierpnia, druga drużyna Korony Kielce pokonała przed własną publicznością Wisłokę Dębica 2:0 w meczu drugiej kolejki Betclic 3. Ligi. Gole dla zespołu Marka Mierzwy zdobywali Daniel Bąk oraz Karol Turek.

W pierwszym składzie „dwójki” niedzielne zmagania rozpoczęło siedmiu zawodników ekstraklasowej drużyny. W bramce stanął Marceli Zapytowski, w obronie – Radosław Seweryś, Pau Resta i Bartłomiej Smolarczyk, a w wyższych partiach formacji Wojciech Kamiński, Miłosz Strzeboński i Daniel Bąk.

Do przerwy ta dość wyraźnie wzmocniona kadra nie potrafiła jednak przechylić szali na swoją stronę. Na otwarcie wyniku licznie przybyli widzowie czekali do 50. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Daniel Bąk.

Przed znaczną cześć drugiej połowy gospodarze skutecznie odpychali oponentów od swojego pola karnego. Dobre zawody rozgrywał kapitan, Radosław Turek, a także nowy defensor pierwszej drużyny – rzeczony wcześniej Smolarczyk.

Gdy ofensywne poczynania miejscowych zaczynały gasnąć, trener Marek Mierzwa zadecydował się na serię zmian. Te szybko przyniosły ożywienie, a w konsekwencji również drugą bramkę. Ze świetnego podania przez dwie linie Bartłomieja Smolarczyka skorzystał Karol Turek, który kilkadziesiąt sekund wcześniej zameldował się na placu boisku, poczym pięknym strzałem na dalszy słupek nie dał szans golkiperowi przyjezdnych.

Kielczanie po dwóch meczach sezonu mają więc na koncie cztery punkty. Kolejną batalię stoczą w najbliższą sobotę, mierząc się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.