Dafi Społem urwało punkt faworytowi

piątek, 16 lutego 2018 19:23 / Autor: Damian Wysocki

Sporą niespodziankę w meczu otwierającym 21. kolejkę PlusLigi sprawili siatkarze Dafi Społem. Kielczanie, co prawda, przegrali na wyjeździe z ONICO Warszawa 2:3, ale punkt zdobyty w starciu z wiceliderem tabeli może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie.

Piątkowe spotkanie od prowadzenia 7:0 rozpoczęli gospodarze. Mimo tak słabego początku siatkarze Dafi Społem potrafili dojść do wyniku 16:13. Końcówka partii ponownie należała jednak do podopiecznych Stephane'a Antigi, którzy po serii kilku udanych ataków zwyciężyli do 15.

Kolejne dwie odsłony były bardziej wyrównane. Od początku drugiego seta na minimalnym prowadzeniu znajdowali się warszawianie. Zawodnicy Dafi Społem podjęli ryzyko na zagrywce, czym odrzucili od siatki miejscowych i przejęli inicjatywę, co przyniosło im zwycięstwo do 21.

Trzecia partia miała podobny przebieg, z tą różnicą, że przy stanie 19:17 na cztery punkty odskoczyło ONICO, co finalnie dało im zwycięstwo do 21.

Czwarty set to popis graczy z Kielc, którzy świetnie zaprezentowali się na zagrywce. Warszawianie mieli olbrzymie problemy z wykończeniem ataków. Dafi Społem tę partię wygrało do 15.

Tie-break należał do gospodarzy, którzy zwyciężyli do 10.

W piątek swój mecz wygrała też Łuczniczka Bydgoszcz. Bezpośredni rywal w tabeli Dafi Społem ograł przed własną publicznością 3:2 MKS Będzin i ma obecni pięć punktów przewagi nad kielczanami. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w następnej kolejce w Hali Legionów zmierzą się z GKS-em Katowice. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 25 lutego o godz. 14.45.

ONICO Warszawa - Dafi Społem Kielce (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)

Dafi Społem: Stępień 1, Schamlewski 2, Wachnik 24, Pawliński 11, Superlak 2, Marozau 11, Dokić 16, Czunkiewicz (l) oraz Nalobin 3,