Coraz trudniejsza sytuacja Dafi Społem

niedziela, 04 marca 2018 21:58 / Autor: Damian Wysocki

Sytuacja Dafi Społem na siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej PlusLigi jest coraz trudniejsza. Kielczanie w meczu 23. serii spotkań przegrali na wyjeździe z MKS-em Będzin 0:3. Pierwsze dwa sety niedzielnego meczu wyrównane były tylko do połowy. Końcówki zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy wygrali kolejno do 22 i 19. Trzecia partia od początku toczona była pod dyktando Dafi Społem. Kielczanie w górze mieli nawet dwa setbole. Będzinianie zdołali je jednak wybronić i "przełamać" przewagę na swoją korzyść, zwyciężając do 26.

Dafi Społem na siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej z czternastoma punktami zamyka tabelę PlusLigi. Kielczanie do zajmującej lokatę barażową Łuczniczki Bydgoszcz tracąc pięć punktów. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza kolejny mecz rozegrają w środę, kiedy w Hali Legionów o 18.00 rozpoczną pojedynek z Espadonem Szczecin.

MKS Będzin - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:22, 25:19, 28:26)

Dafi Społem : Stępień 2, Wachnik 11, Nalobin 2, Pawliński 10, Dokić 3, Marozau 10, Czunkiewicz (l) oraz Schamlewski 1, Łapszyński 9