Cios "Ryby" w ostatniej akcji pogrążył Wisłę

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:01 / Autor: Damian Wysocki

W meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała 1:0 Wisłę Kraków. Bramkę dającą trzy punkty "Żółto-czerwonym" zdobył w ostatniej akcji meczu Jacek Kiełb.

NAJCIEKAWSZE MOMENTY:

10 min -  Po wyrównanym początku coraz częściej atakowała Korona. Po zgraniu piłki przez Radka Dejmka z 17 metra strzelał Marin Cebula. Obrońcy Wisły zdołali zablokować to uderzenie.

12 min - W pierwszych minutach akcję Korony na lewej stronie napędzał duet Kiełb - Kallaste. „Rybie” z próby dośrodkowania wyszedł strzał. Na posterunku Michał Miśkiewicz.

17 min - Marcin Cebula posłał idealne prostopadłe podanie do Jacka Kiełba. Pomocnik Korony był jednak na minimalnym spalonym.

19 min - Mocne uderzenie z 18 metrów Serhieja Pyłypczuka na rzut rożny paruje golkiper „Białej Gwiazdy”.

24 min - Ciekawie rozegrany rzut wolny przez Koronę. Radek Dejmek posłał „miękką” wrzutkę w pole karne, Serhiej Pyłypczuk starał się zgrać piłkę wzdłuż bramki, jednak skuteczną interwencją popisał się Michał Miśkiewicz.

25 min - Fragment ostrej gry z obu stron. Sędzia Bartosz Frankowski w odstępie trzech minut pokazał dwie żółte kartki.

38 min - Pierwsza groźna akcja Wisły. Z rzutu rożnego wrzucał Krzysztof Mączyński, a do piłki w polu karnym doszedł Arkadiusz Głowacki. Strzał defensora obronił Maciej Gostomski.

44 min - Serhiej Pyłypczuk rozciął skórę na głowie po starciu Richardem Guzmicem.

45 min - Początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do Korony. Po ok. 20 minutach tempo zdecydowanie spadło, a do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić goście.

48 min - drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęła Wisła. Zdenek Ondrasek oddał strzał sprzed „szesnastki”, futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

49 min - Krzysztof Mączyński po raz kolejny bardzo groźnie wrzucał z rzutu rożnego. Groźny strzał głową Arkadiusza Głowackiego świetną interwencją zatrzymał Maciej Gostomski.

58 min - Miguel Palanca z rzutu wolnego dośrodkował na długi słupek, piłkę w kierunku Łukasza Sekulskiego zbił Djibril Diaw, jednak obrońcy Wisły zażegnali niebezpieczeństwo.

59 min - Kontra gości zakończona strzałem Patryka Małeckiego. Kolejna pewna interwencja Macieja Gostomskiego.

71 min - Wisła stwarza kolejne zagrożenie pod bramką Korony. Rafał Boguski podał do Mateusza Zachary, gracz Wisły obrócił się na plecach z Djbrilem Diawem, jego strzał zmierzający w kierunku dłuższego słupka na rzut rożny wybił Maciej Gostomski.

82 min - Na strzał z 20 metrów zdecydował się Jacek Kiełb. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki „Białej Gwiazdy”.

93 min - GOL! Korona w ostatniej akcji meczu strzela gola dającego trzy punkty! Piłkę na swojej połowie przejął Tomasz Zając, który błyskawicznie uruchomił Miguela Palanę. Hiszpan podciągnął kilka metrów po czym podał do środka do Mateusza Możdżenia, który bez zastanowienia odegrał do Jacka Kiełba. „Ryba” znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Michałem Miśkiewiczem, której nie zmarnował!

93 min - Wszystko wskazywało na to, że przy Ściegiennego 8 obie drużyny podzielą się punktami. Korona rzutem na taśmę wydarła jednak komplet punktów! Kielczanie po wygranej nad Wisłą awansowali na 9. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Tomasza Wilmana w następnej kolejce powalczą o awans do „górnej ósemki”. Korona w piątek na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Płock.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Jacek Kiełb (93’)

Korona: Gostomski – Gabovs, Dejmek, Diaw, Kallaste – Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Cebula (57’ Palanca), Pylypchuk (72’ Marković) - Sekulski (79’ Zając).

Wisła: Miśkiewicz – Bartosz (38’ Jović), Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga – Boguski, Zachara, Małecki – Ondrasek (86’ Brlek).

Żółte kartki: Dejmek, Cebula, Gabovs, Grzelak – Głowacki, Ondrasek