Cenne zwycięstwo okupione kontuzjami

piątek, 14 października 2022 21:59 / Autor: Damian Wysocki

W piątkowym meczu czwartej kolejki pierwszej ligi, Suzuki Korona Handball pokonała u siebie MKS AZS UMCS Lublin 32:31. Niestety, groźnie wyglądającej kontuzji ręki doznała Agnieszka Młynarska. Nie najlepiej wygląda też sytuacja Honoraty Gruszczyńskiej. Kostkę skręciła Dorota Samiczak.

Kielczanki zaliczyły kapitalne otwarcie. Po sześciu minutach prowadziły 5:1, a po dziesięciu było 8:3. W kolejnym fragmencie ich gra uległa zacięciu. Pięć kolejnych goli zdobyły przyjezdne. Później wynik oscylował w granicach remisu. Tuż przed zejściem do szatni podopieczne Pawła Tetelewskiego wywalczyły rzut karny, który wykorzystała Agnieszka Młynarska i było 16:15.

W drugiej połowie kontrole nad spotkaniem stracili sędziowie z Krakowa, panowie Marcin Kret i Szymon Świętek. Przyjezdne zaczęły grać bardziej agresywnie. Najpierw bezpardonowo potraktowały Honoratę Gruszczyńską, która doznała skręcenia kolana. W 37. minucie fatalny w skutkach upadek zanotowała Agnieszka Młynarska. Środkowa rozgrywająca oparła się na ręce, która niebezpiecznie wygięła się w łokciu.

Kielczanki musiały radzić sobie bez swoich najbardziej doświadczonych rozgrywających. Rywalki błyskawicznie zredukowały trzybramkową stratę. Kwadrans przed końcem Suzuki Korona Handball prowadziła 24:22. Niestety, w tym samym momencie kontuzji stawu skokowego doznała Dorota Samiczak.

Przyjezdne dalej grały agresywnie. Suzuki Korona Handball utrzymywała jednak przewagę. Dziewięć minut przed końcem prowadziła 28:25. Następnie rzut karny w kapitalnym stylu obroniła Nina Smelcerz. Jej koleżanki notowały słabszy okres, ale niespełna 15-letnia bramkarka trzymała wynik.

Kielczanki w końcówce zachowały zimną grę i zainkasowały kolejny komplet.

W przyszłą niedzielę Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z SPR-em Handball Rzeszów.

Suzuki Korona Handball – MKS AZS UMCS Lublin 32:31 (16:15)

Suzuki Korna Handball: Chodakowska, Smelcerz – Młynarska 7, Grabarczyk 6, Podsiadło 6, Miśkiewicz 3, Sigurdardottir 2, Staszewska 2, Szymanik 2, Gruszczyńska 1, Jaworska 1, Berlińska 1, Białecka, Kotwica, Mikocka