Brązowy medal Sabiny Jarząbek

sobota, 29 lipca 2023 20:57 / Autor: Damian Wysocki

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów.

Kielczanka przystępowała do rywalizacji z trzecim czasem spośród siedemnastu zawodniczek, które przyjechały do Gorzowa Wielkopolskiego.

Trzy kilometry były toczone w wolnym tempie. Wówczas Sabina Jarząbek przyspieszyła, rozrywając stawkę.

Na ostatnim kółku w walce o medale pozostały cztery zawodniczki. Kilka metrów przewagi uzyskały Paulina Kaczyńska i Julia Koralewska. Wygrała pierwsza z nich, bardziej doświadczona. Uzyskała 16:43.51, jej rywalka 16:44.45. Sabina Jarząbek wygrała walkę o brąz z Beatą Topką, i to zdecydowanie, bo o 3 sekundy. Kielczanka zanotowała wynik 16:46.45.

Dla Sabiny Jarząbek to pierwszy medal mistrzostw Polski na stadionie. W dorobku ma cztery krążki w biegach ulicznych: złoty i brązowy na 5 kilometrów oraz srebrny i brązowy na 10 kilometrów. W ubiegłym roku została również mistrzynią Polski w przełajach.

Dla KKL-u Kielce to drugi medal na mistrzostwach w Gorzowie. Srebro w trójskoku wywalczyła Karolina Młodawska.