Bramkostrzelni Moryto i Fernandez Perez. Karaliok z MVP

czwartek, 03 stycznia 2019 20:43 / Autor: Damian Wysocki

Za nami pierwszy dzień zmagań w Memoriale Domingosa Barcenasa. Reprezentacja Polski przegrała z Białorusią 28:30 (16:17). Hiszpania pewnie ograła Arabię Saudyjską 42:25 (23:10). Na parkiecie hali w Palencii zaprezentowało się siedmiu szczypiornistów PGE VIVE.

W pierwszym meczu formą strzelecką błysnął Arkadiusz Moryto. 22-letni prawoskrzydłowy zdobył 11 bramek, aż 9 z tego okazałego dorobku uzbierał w pierwszej połowie. Wychowanek Kusego Kraków w drugiej części nie był tak skuteczny – w samej końcówce nie wykorzystał okazji na remis po 29. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Arcioma Karalioka. Obrotowy PGE VIVE rzucił sześć goli. Tylko kilka minut na parkiecie przebywał inny białoruski zawodnik mistrza Polski – Uładzisłau Kulesz. Rosły rozgrywający trafił raz.

W drugim spotkaniu formą strzelecką błysną Angel Fernandez Perez, który rzucił  dziewięć bramek. Po trzy trafienia zaliczyli Julen Aginagalde i Dani Dujszebajew. Alex pojedynek zakończył z jednym golem.

W piątek o 18.00 Białoruś zmierzy się z Arabią Saudyjską. Dwie godziny później rozpocznie sie starcie Polski z Hiszpanią.