Beniaminek ekstraklasy pokonał Koronę w sparingu

sobota, 30 czerwca 2018 16:31 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce, w kolejnym meczu sparingowym podczas przedsezonowych przygotowań, przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Miedzią Legnica 1:3. Wynik spotkania w 8. minucie otworzył obrońca drużyny z Dolnego Śląska, Jonatan De Amo Perez. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Ivan Jukić, dla którego był już to czwarty gol w letnich meczach towarzyskich. Tegoroczny beniaminek ekstraklasy wynik spotkania ustalił w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw w 66. minucie trafienie z rzutu wolnego zaliczył Łukasz Garguła, następnie na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki, który wykorzystał błąd ustawienia kieleckiej drużyny.

Korona Kielce - Miedź Legnica 1:3 (1:1)

Bramki: Ivan Jukić 41’ - Jonatan De Amo Perez 8’, Łukasz Garguła (66’), Fabian Piasecki (68’)

Korona: Sokół (46’ Hamrol) - Rymaniak (67’ Pierzchała), Malarczyk (70’ Górski), Kovacević* (20’ Diaw), Gardawski (56’ Kallaste) - Cebula (67’ Kosakiewicz), Żubrowski (46’ Arweładze), Możdżeń (56’ Petrak), Janjić (56’ Aankour) , Jukić (46’ Skrzecz) - Soriano (46’ Firlej).

* Adnan Kovacević boisko opuścił z powodu urazu. Według wstępnych doniesień nie jest on zbyt groźny.