Arweładze zadebiutował w reprezentacji

wtorek, 26 marca 2019 22:33 / Autor: Damian Wysocki

Wato Arweładze, pomocnik Korony Kielce, zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Gruzji. 21-letni pomocnik wystąpił w przegranym 0:1 wyjazdowym meczu eliminacji EURO 2020 z Irlandią w Dublinie.

Arweładze spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie. Najskuteczniejszy zawodnik Korony w 2019 roku na boisku przebywał przez 73. minuty. Zmienił go Waleri Kazaiszwili z amerykańskiego San Jose Earthquakes.

Zwycięski gol dla Irlandii padł jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Conor Hourihane.

Gruzja w minioną sobotę w pierwszym meczu eliminacji przegrała przed własną publicznością 0:2 ze Szwajcarją. Kadra Vato Arweładze zajmuje ostatnie 6. miejsce w tabeli grupy D. W czerwcowych kolejkach jej rywalami będą Gibraltar i Dania.