Arka odpadła z eliminacji Ligi Europy

czwartek, 03 sierpnia 2017 20:32 / Autor: Damian Wysocki

Arka Gdynia - najbliższy rywal Korony Kielce w LOTTO Ekstraklasie w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy przegrała na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland 1:2. „Żółto-niebiescy” mimo wygranej 3:2 przed własną publicznością w pierwszym meczu pożegnali się z marzeniami o fazie grupowej europejskich rozgrywek.

Bramkę  dla zdobywców Pucharu Polski w 59. minucie zdobył Dawid Sołdecki, który strzałem głową  wykorzystał dośrodkowanie Marcusa Viniciusa z rzutu rożnego. W 77. minucie samobójcze trafienie zaliczył obrońca gdynian - Tadeusz Socha. Dobrze grająca Arka była o krok od historycznego awansu, ale w doliczonym czasie gry bramkę dającą awans FC Midiland strzelił rezerwowy Alexander Sorloth.

Poniedziałkowy mecz 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka - Korona rozpocznie się o godz. 18.00.

FC Midtjylland - Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: Socha (77’ sam.), Soerloth (93’) - Sołdecki (59')

Arka Gdynia:  Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sołdecki, Vinicius da Silva (75' Rey), Marciniak, Kakoko, Piesio - Kun (56' Siemaszko).