Ambitna Korona wywalczyła punkt, a powinna nawet wygrać!

niedziela, 30 sierpnia 2020 14:54 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Korona Kielce zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów w meczu inaugurującym rozrywki Fortuna 1 ligi. Kielczanie mimo przeciętnej gry powinni wygrać spotkanie, bo w doliczonym czasie gry sędzia nie uznał prawidłowej bramki dla żółto-czerwonych. Ambitna walka do końca piłkarzy Macieja Bartoszka dała 1 punkt na inaugurację ligi. Kielczanie zdobyli wyrównującą bramkę w 90 minucie meczu.

Relacja "minuta po minucie":

0’ – na środku boiska „minuta ciszy”. W wieku 39 lat zmarł wierny kibic Korony Kielce Kamil Pluta. "Czeplin" od urodzenia chorował na genetyczną mukowiscydozę. W marcu w klinice w Zabrzu przeszedł operację przeszczepu płuc.

1’ – Korona inauguruje rozgrywki Fortuna 1 ligi, rozpoczyna się ostatni mecz pierwszej kolejki rozgrywek

4’ – spokojne tempo meczu, Korona dłużej utrzymuje się przy piłce

6’ – rzut wolny na 25 metrze od bramki Chrobrego po faulu na Długoszu, Grzelak strzela pół metra nad poprzeczką

10’ – genialna interwencja Kozioła, który instynktownie odbił strzał głową zawodnika Chrobrego. Bramkarz Korony uchronił kielczan przed stratą bramki!

16’ – gra wyrównała się, Chrobry już częściej na połowie Korony

20’ – niecelny strzał Mandrysza na bramkę Korony, sporo strat piłkarzy Korony w środku pola

22’ – dobra kontra Korony, szybkość Szelągowskiego, ale niestety ostatnie podanie niecelne do Thiakane

28’ – średnie tempo meczu, mało sytuacji podbramkowych

29’ – rzut wolny dla Korony 18 metrów od bramki Chrobrego, Cetnarski strzela prosto w mur

30’ – dobry strzał Szymusika po rzucie rożnym, strzelał głową niepilnowany z 11 metra, niestety metr nad bramką

33’ – Szymusik przerwał groźną kontrę gospodarzy

40’ – szarpana gra z obu stron, „1 ligowa kopanina”

42’ – rzut karny dla Chrobrego, po faulu Grzelaka

44’ – Michał Ilków – Gołąb pewnie wykorzystuje „11”, gospodarze prowadzą 1:0, gol z niczego

45’ – Grzelak blokuje groźny strzał Banaszewskiego

Średnie tempo spotkania, niewiele sytuacji podbramkowych, a jednak gospodarze potrafili w tej piłkarskiej niemocy celnie strzelić na bramkę Korony. Żółto-czerwonym brakuje argumentów w ofensywnie, zupełnie bezproduktywny w ataku jest Jacek Kiełb. Goście nie oddali celnego strzału na bramkę Chrobrego. W drugiej połowie liczymy na bardziej kreatywną „grę do przodu” piłkarzy Macieja Bartoszka. Niestety na razie widać, że drużyna Korony jest w całkowitej przebudowie, brakuje zrozumienia między piłkarzami w wielu sytuacjach na boisku.

46’ – na boisku pojawia się Ivo Kaczmarski za Piotra Basiuka

48’ – okazja dla Korony, strzał Szelągowskiego, ale bardzo niecelny

54’ – 3 żółte kartki dla piłkarzy Korony w ciągu kilkudziesięciu sekund – Szymusik, Kozioł i Szywacz ukarani

55’ – dobry strzał Banaszewskiego z rzutu wolnego, mogło być 2:0 dla gospodarzy

58’ –szansa kielczan,  strzał Kiełba z rzutu wolnego, ale bardzo niecelny

60’ – strzał Długosza z 18 metra, ale kilka metrów nad poprzeczką

66’- Korona próbuje przycisnąć Chrobrego, ale bez okazji pod bramką gospodarzy

72’ – gra w środku pola, Korona nie potrafi przedostać się pod pole karne Chrobrego, gospodarze dobrze bronią

78’ – podopieczni Macieja Bartoszka walczą, ale nie potrafią zagrozić bramce gospodarzy

80’ – drugi rzut karny dla gospodarzy, bezsensowny faul Thiakane…

81’ – nie ma gola! Ilków Gołąb strzela w słupek, Kozioł wyczuł intencje strzelca!

83’ – Korona poczuła szansę, atakuje, ale bez celnego strzału

84’ – głową strzelał Szarek, ale niecelnie

87’ – kielczanie ambitnie atakują, ale nie mogą sforsować obrony Chrobrego, który skupiony jest tylko na obronie

90’ – gol dla Korony! Thiakane pobiegł błyskawicznie do kontry lewą stroną , dośrodkował, a obrońca Chrobrego Kamil Juraszek przecinając dośrodkowanie wbił piłkę do własnej bramki! Ambicja Korony nagrodzona! Jest zasłużone wyrównanie!

94’ – sędzia Damian Sylwestrzak zabiera zwycięstwo Koronie! Prawidłowy gol po rzucie rożnym, a arbiter odgwizduje rękę gracza żółto-czerwonych, której nie było! Po rzucie rożnym piłka odbija się od zawodnika Chrobrego i wpada do siatki… Drugi samobój w końcówce. Korona powinna wygrać 2:1! Gdyby był VAR bramka na pewno byłaby uznana…

Szkoda tego błędu arbitra… Korona zdobywa punkt. Po pierwszej kolejce Foruna 1 ligi podopieczni Macieja Bartoszka są na 8 miejscu w tabeli, na prowadzeniu Arka Gdynia i ŁKS Łódź, które wygrały swoje mecze po 4:0.

Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (1:0)

Bramki: Michał Ilków-Gołąb 44 min. (karny) - Kamil Juraszek 90 min. (s)

Korona: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak, Remigiusz Szywacz - Wiktor Długosz (Jacek Podgórski), Piotr Basiuk ( Iwo Kaczmarski), Mateusz Cetnarski (Zvonimir Petrović), Émile Thiakane, Daniel Szelągowski (Paweł Łysiak) - Jacek Kiełb (Maciej Firlej)

Chrobry: Kacper Bieszczad - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Práznovský, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak - Marcel Ziemann (Przemysław Stolc), Jaka Kolenc, Robert Mandrysz, Maksymilian Banaszewski (Mateusz Machaj), Damian Piotrowski (Patryk Bryła) - Damian Kowalczyk (Mikołaj Lebedyński).