Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Pehlivan będzie grał w Bundeslidze

poniedziałek, 06 lipca 2020 14:12 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Doruk Pehlivan z PGE Kielce ma nowy klub. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, został wypożyczony do występującego w niemieckiej Bundeslidze – GWD Minden.

Czasowy transfer tureckiego rozgrywającego jakiś czas temu zapowiedział Bertus Servaas. – Doruk będzie wypożyczony do Bundesligi, będzie grał tam całe mecze i wróci do nas jako pełnowartościowy zawodnik za dwa sezony – mówił prezes kieleckiego klubu.

W nowym sezonie miejsce Doruka Pehlivana na lewym rozegraniu zajmie Szymon Sićko, który ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniu w NMC Górniku Zabrze. Reprezentant Polski będzie rywalizował o miejsce składzie z Uładzisłauem Kuleszem i Tomaszem Gębalą. 

– Doruk spełnia nasze wymagania. Jest wielkim talentem. Może grać w ataku i obronie. Ma ogromny potencjał. Dorastał w sportowej rodzinie. Cieszymy się z pozyskania tak perspektywicznego gracza. Mamy nadzieje, że pomożemy mu w jego rozwoju – mówi Frank von Behren, dyrektor zarządzający GWD Minden, które poprzedni sezon zakończyło na 15. miejscu w Bundeslidze. 

Doruk Pehlivan został wypożyczony do nowego klubu na rok z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO