Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

[WIDEO] Pół miliona przekroczone. Bielecki: Ogromna historia motywuje do walki o przyszłość klubu

poniedziałek, 06 lipca 2020 12:18 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Na zbiórce na rzecz PGE Kielce została przekroczona bariera pół miliona złotych. W promocję akcji włączają się kolejne osoby. W specjalnym filmie promocyjnym wystąpił m.in. Karol Bielecki – jeden z najlepszych zawodników w 55-letniej historii klubu. 

– Kielecka piłka ręczna ukształtowała mnie jako człowieka i sportowca. Dała narzędzia, których potrzebowałem do tego, aby stać się zawodowcem. To stąd jako młody zawodnik wyjechałem do ligi niemieckiej. Dzięki temu, czego nauczyłem się tutaj, mogłem poradzić sobie w dalszej karierze. Ogromna historia klubu motywuje do tego, aby być jego częścią, żeby walczyć o jego przyszłość – mówi Karol Bielecki, który zawiesił buty na kołku dwa lata temu.

– Musimy wziąć odpowiedzialność za klub, za piłkę ręczną w Kielcach. To nie jest tak, że przyjdzie jeden czy drugi sponsor i da pieniądze, których potrzebujemy. Jesteśmy w takiej sytuacji, gdzie każda złotówka ma znaczenie. Musimy dać z siebie tyle, ile możemy i pozwolić przetrwać klubowi. To tradycja, część naszego miasta. Byłoby wielką tragedią, gdyby nie udało się tego uratować – wyjaśnia Karol Bielecki.

 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO