Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Bokserski hit w KCK. Masternak skrzyżuje rękawice z Radczenką

środa, 10 czerwca 2020 09:05 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Ośmiorundowy pojedynek Mateusza Masternaka z Siergiejem Radczenką będzie hitem gali Suzuki Boxing Night II, która 26 czerwca odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury.

Gala będzie wewnętrznym meczem reprezentacji Polski. Podczas wieczoru odbędzie się osiem walk: trzy kobiet i pięć mężczyzn. W kategorii do 75 kg rękawice skrzyżują Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec z KKB RUSHH Kielce. W wadze do 51 kg zaprezentuje się Sandra Drabik z SK Kickboxing.

Walką wieczoru będzie ośmiorundowy pojedynek wagi ciężkiej na zawodowych zasadach: Mateusz Masternak – Siergiej Radczenka. 33-latek w marcu tego roku przegrał starcie z Arturem Szpilką, choć w opinii wielu taki werdykt był dla niego mocno krzywdzący.

– Przygotowania do tej gali trwały bardzo długo. W walkach w większości zaprezentują się mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Wisienką na torcie będzie starcie Masternak – Radczenka na zasadach boksu zawodowego. Czeka nas wielkie widowisko. Mateusz nie będzie miał problemów z przestawieniem się z boku olimpijskiego, ale przyjdzie mu mierzyć się z bardzo dobrym rywalem – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.  

Suzuki Boxing Night II odbędzie się w piątek, 26 czerwca. Wydarzenie w całości będzie transmitowane przez TVP Sport.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO