Korona Kielce poinformowała w oficjalnym komunikacie o planie przygotowań do sezonu 2026/27. W trakcie tego okresu Złocisto-Krwiści pojadą na obóz do Buska-Zdroju oraz rozegrają cztery sparingi.
Start przygotowań został zaplanowany na środę, 24 czerwca. Pierwszy mecz towarzyski zostanie rozegrany w sobotę, 4 lipca, w centrum treningowym Cracovii w Rącznej. Rywalem kielczan będzie piąta drużyna słowackiej ekstraklasy – MFK Zemplin Michalovce.
Od 5 do 15 lipca Koroniarze będą przebywać na zgrupowaniu w Busku-Zdroju. Podczas niego zostaną rozegranie dwie gry kontrolne. W czwartek, 9 lipca, podopieczni Jacka Zielińskiego podejmą w Kielcach mistrza Cypru – Omonię Nikozja, a pięć dni później zmierzą się w Busku z pierwszoligową Stalą Rzeszów.
Ostatni ze sparingów odbędzie się w piątek, 17 lipca, w Kielcach, a przeciwnikiem Korony będzie spadkowicz z Ekstraklasy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Pierwsza kolejka PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2026/27 zostanie rozegrana w dniach 24-26 lipca.