Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Znamy „jedynki” PiS do Sejmiku

poniedziałek, 12 lutego 2024 11:50 / Autor: Michał Łosiak
Znamy „jedynki” PiS do Sejmiku
Znamy „jedynki” PiS do Sejmiku
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Renata Janik, Andrzej Bętkowski, Magdalena Zieleń i Marek Bogusławski – to liderzy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Listy przedstawiła lider ugrupowania w regionie – poseł Anna Krupka.

Przypomnijmy, że w wyborach do lokalnego parlamentu głosowanie odbywa się w czterech okręgach wyborczych.

W pierwszym, obejmującym powiat ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowskim „jedynką” będzie Magdalena Zieleń, radna sejmiku, ale również była skarbnik powiatu ostrowieckiego.

– Cieszę się, że mogę ponownie ubiegać się o mandat. Moje życie zawodowe od zawsze wiązało się z rozwiązywaniem problemów mieszkańców – tłumaczyła.

W okręgu z powiatami starachowickim, skarżyskim i koneckim liderem ma być Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

– Przeprowadziliśmy nasz region przez najdłuższą kadencję w samorządach. Jednocześnie była ona bardzo złożona – wybuchła wojna na Ukrainie, a wcześniej mieliśmy pandemię. Stanęliśmy na wysokości zadania – podkreślał.

Z kolei w Kielcach i powiecie kieleckim na czele listy PiS będzie Renata Janik, wicemarszałek województwa.

– Łączy nas jedno – nasza mała ojczyzna. Ostatnie lata były trudne, ale wspólnie daliśmy radę. Udało nam się zrealizować wiele projektów i zadań – mówiła.

W powiecie włoszczowskim, jędrzejowskim, buskim, pińczowskim i kazimierskim o głosy powalczy wicemarszałek Marek Bogusławski.

– Taki pieniędzy, jakie zainwestowaliśmy w świętokrzyską służbę zdrowia nigdy nie było. Skutkowało to zakupami najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą się czuć bezpiecznie – dodał.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO