Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zmiana organizacji pracy poradni Szpitala Wojewódzkiego

środa, 14 października 2020 09:37 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Lekarze specjaliści przyjmujący w poradniach specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach od jutra  będą telefonicznie weryfikować z pacjentami konieczność wizyt osobistych w przychodni. Nowe zasady zostają wprowadzone w związku ze wzrostem zakażeń w naszym regionie.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, lekarze specjaliści będą dzwonić do pacjentów zapisanych wcześniej na wizyty.

– Podczas rozmowy lekarze zweryfikują, czy rzeczywiście jest konieczna wizyta osobista w przychodni, jeśli nie będzie takiej potrzeby, zostanie udzielona teleporada. Pacjenci wymagający wizyty w przychodni będą umawiani na konkretną godzinę i przyjmowani z zastosowaniem zasad reżimu sanitarnego – dodaje rzecznik.  -

Zmiana organizacji przyjęć nie dotyczy pacjentów pierwszorazowych, którzy oczekują na rozpoczęcie leczenia. Osoby te będą odbywać wizyty osobiste. Weryfikacja wprowadzona jest ze względów bezpieczeństwa ­-  podkreśla Anna Mazur-Kałuża.

W okresie od marca do czerwca, gdy przychodnia realizowała teleporady, 38 procent  pacjentów szpitala na Czarnowie odbyło wizyty w tej formie, natomiast aż 62 procent  skorzystało z wizyt w tradycyjnej formie, bezpośrednio w przychodni.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO