Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dziś w nocy zmiana czasu. Także na kolei

sobota, 24 października 2020 09:18 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W nocy z 24 na 25 października w Polsce nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny trzeciej na drugą. Osoby planujące wówczas podróż koleją czekają niewielkie zmiany.

Przesunięcie czasu w ostatni weekend października odbywa się co roku w blisko siedemdziesięciu krajach na całym świecie, również w Polsce. Na tę noc Polskie Linie Kolejowe opracowały specjalny rozkład jazdy.

Jak informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK, pociągi kursujące około godziny trzeciej zatrzymają się na sześćdziesiąt minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Godziny przyjazdu do docelowych miejscowości nie zmienią się.

Postój obejmie tylko pociągi przemieszczające się w momencie zmiany czasu. Składy wyjeżdżające według nowego czasu, w niedzielę 25 października, będą kursować bez zmian.

Dodatkowych informacji o kursowaniu pociągów udzielają przewoźnicy kolejowi. Szczegóły podróży można sprawdzić na stronach internetowych przewoźników, ich profilach na Facebooku, dzwoniąc na infolinię, bądź pytając konduktora.

Aktualny rozkład jazdy pod linkiem: https://portalpasazera.pl/

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO