Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Zarejestruj się na szczepienie mobilnie. Internetowe Konto Pacjenta dostępne na telefon

wtorek, 18 maja 2021 16:30 / Autor: Magdalena Nowak
Zarejestruj się na szczepienie mobilnie. Internetowe Konto Pacjenta dostępne na telefon
Zarejestruj się na szczepienie mobilnie. Internetowe Konto Pacjenta dostępne na telefon
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Aplikację mojeIKP można już ściągnąć na swój telefon – to mobilna wersja Internetowego Konta Pacjenta dostępnego z komputerów.

Po debiucie w sklepie App Store rządowa aplikacja mojeIKP została udostępniona w wersji dla Androida i można ją pobrać z Google Play.

– Centrum e-zdrowia przeprowadziło badania, z których wynikło, że prawie 70 procent użytkowników wchodzi na Internetowe Konto Pacjenta z telefonu, a tylko 30 procent z komputerów, dlatego też aby ułatwić dostęp i obsługę została stworzona aplikacja mojeIKP – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– Ta aplikacja będzie cały czas się rozwijać, to dopiero jej początek, na razie zostały uruchomione głównie funkcje związane z naszą sytuację epidemiologiczną i szczepieniami. Dzięki niej możemy między innymi szybko umówić termin szczepienia przeciw Covid-19, odbierać powiadomienia o wystawionych e-skierowaniach i e-receptach, wykupować leki w aptece przez podanie kodu oraz sprawdzać ich dawkowanie – dodaje rzecznik.

- W kolejnych miesiącach jest planowany dalszy rozwój aplikacji. Z Internetowego Konta Pacjenta oraz jego wersji na telefon może korzystać każdy, wystarczy posiadać profil zaufany. W wersji mobilnej mamy spore ułatwienie, ponieważ logując się, wpisujemy tylko raz PESEL i inne dane, następnie ustalamy hasło i później już logujemy się poprzez nie.  W wersji na komputer musimy wszystkie te informacje  wpisywać przy każdym logowaniu - wyjaśnia Beata Szczepanek.

Z aplikacji mobilnej mojeIKP można korzystać nawet jeśli nie ma się wersji IKP na komputer.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO