Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zabili osiem psów. Dwie osoby w rękach policji

środa, 01 grudnia 2021 14:36 / Autor: Aleksandra Rękas
Zabili osiem psów. Dwie osoby w rękach  policji
Zabili osiem psów. Dwie osoby w rękach  policji
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce sandomierskich policjantów wpadły dwie osoby podejrzane o zabicie ośmiu psów. 35-letni mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie,  a wobec 31-letniej kobiety zastosowano policyjny dozór.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do policjantów z Sandomierza w niedzielę, 28 listopada. Wynikało z niego, że jeden z mieszkańców gminy Łoniów zabił psy rasy york terrier.

- Pod wskazany adres skierowani zostali funkcjonariusze, którzy na miejscu zastali 35-latka. W trakcie czynności mundurowi znaleźli osiem psów rasy york terrier. Niestety wszystkie były martwe – informuje Paulina Kalandyk z KPP w Sandomierzu.

35-latek został zatrzymany. Jak się okazało – był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile. Jak ustalili policjanci, psy trafiły pod opiekę mężczyzny od 31-latki z Sandomierza.

- Mężczyzna po dwóch dniach poinformował ich właścicielkę, że zostały one zaatakowane przez zwierzynę leśną i część zwierząt nie żyje. Kobieta przyjechała na miejsce i gdy zobaczyła zwłoki siedmiu psów, najprawdopodobniej spowodowała śmierć ósmego – wyjaśnia Paulina Kalandyk.

Śledczy ustalili, że psy nie padły ofiarą dzikich zwierząt, a najprawdopodobniej zginęły z ludzkiej ręki. 31- latka usłyszała już zarzut uśmiercenia psa – grożą jej trzy lata więzienia. Została objęta policyjnym dozorem.

Z kolei 35-latek, który odpowie za zabicie siedmiu psów, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu pięć lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO