Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Za nami pierwszy etap olimpiady „Warto Wiedzieć Więcej”

środa, 24 listopada 2021 14:33 / Autor: Michał Łosiak
Za nami pierwszy etap olimpiady „Warto Wiedzieć Więcej”
Za nami pierwszy etap olimpiady „Warto Wiedzieć Więcej”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Prawie tysiąc uczniów z 25 świętokrzyskich szkół wzięło udział w szkolnym etapie rozgrywek Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących wiedzy trudnej, ale potrzebnej w dorosłym życiu.  

– Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego. Spotkania z młodzieżą goszczą w szkołach od 2014 roku. Od tego czasu liczba placówek oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Olimpiada  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń – mówi Paweł Szkalej z kieleckiego oddziału ZUS.

Nim uczniowie przystąpili do olimpiady, skorzystali ze specjalnie przygotowanych lekcji oraz książek i filmów. O tym, która szkoła została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, i kto będzie stanowił jej trzyosobowy zespół dowiemy się w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. W wielu szkołach poziom wiedzy był niezwykle wyrównany i do wyłonienia zwycięzców niezbędne będą dogrywki. Zwycięzca etapu wojewódzkiego będzie reprezentował województwo świętokrzyskie w finale. Przypomnijmy w 2017 roku najlepsi w całym kraju okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. 

Na zwycięzców etapu centralnego, oprócz nagród rzeczowych takich laptopy czy tablety, czekają indeksy wielu uczelni wyższych w kraju.

Tag: zus kielce
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO