Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Województwo przygotowane na piątą falę koronawirusa

niedziela, 23 stycznia 2022 08:24 / Autor: Magdalena Nowak
Województwo przygotowane na piątą falę koronawirusa
Województwo przygotowane na piątą falę koronawirusa
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

– Przewidujemy sytuację rozwinięcia szpitala tymczasowego. Jeżeli musiałoby to nastąpić taki potencjał zabezpieczamy na terenie Uzdrowiska Busko-Zdrój, a konkretnie w sanatorium „Krystyna”. Byłoby tam 150 łóżek tlenowych – informuje wojewoda świętokrzyski.

Piąta fala koronawawirusa stała się faktem. W piątek, 21 stycznia w województwie świętokrzyskim potwierdzono 715 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 9 osób. Na kwarantannie przebywają 9862 osoby.

– Obecnie w świętokrzyskich szpitalach jest wolnych 477 łóżek covidowych, co stanowi 45 procent wszystkich miejsc oraz 23 procent wolnych łóżek respiratorowych. Zanim uruchomiony zostanie szpital tymczasowy, systematycznie będzie zwiększana baza łóżkowa w miejscach gdzie jest już rozwinięta. Te szpitale, które mają już łóżka covidowe, będą proszone  o rozwinięcie kolejnych. Jeżeli tych braknie, poświęcamy w całości szpital buski jako szpital covidowy, następnie szpital w Skarżysku- Kamiennej. Dopiero wtedy sięgniemy po Szpital Miejski w Kielcach, aczkolwiek tutaj sytuacja jest skomplikowana z uwagi na bardzo duże braki kadrowe – tłumaczy wojewoda świętokrzyski.

Wojewoda poinformował również, że w pełni zaszczepionych w województwie jest 547 tysięcy mieszkańców. W ciągu najbliższych dni zostanie ponowiona akcja w której za szczepienie dawką przypominającą będzie można wygrać bezpłatne zabiegi w Uzdrowisku Busko-Zdrój oraz bilety do kina i teatru.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO