Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wielka przebudowa dróg w Końskich. Kierowcy powinni uważać

poniedziałek, 18 stycznia 2021 14:10 / Autor: Michał Łosiak
Wielka przebudowa dróg w Końskich. Kierowcy powinni uważać
Fot. UM Końskie
Wielka przebudowa dróg w Końskich. Kierowcy powinni uważać
Fot. UM Końskie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania, przebudowa najważniejszych ulic i ciepłociągu – to najważniejsze założenie rozpoczynającego się wielkiego remontu w centrum Końskich. Początek prac wiąże się jednak z utrudnieniami dla kierowców.

Jednym z najważniejszych zadań będzie budowa ronda w miejscu skrzyżowania ulicy Piłsudskiego, Kazanowskiej i Trzeciego Maja.

– Jest tam sygnalizacja świetlna, ale nie ma tygodnia bez jakiegoś zdarzenia drogowego. Kilka lat temu zdecydowaliśmy się na budowę ronda, które skanalizuje ruch i przywróci bezpieczeństwo dla kierowców, pasażerów i pieszych – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. Koszt to prawie dwa miliony złotych, rondo zostanie ukończone do końca czerwca.

W planach jest również przebudowa ulicy Piłsudskiego od Kazanowskiej do skrzyżowania z ulicą Iwo Odrowąża oraz przebudowa ulicy księdza Józefa Granata na całej długości i odcinku łączącym te dwie ulice. – Na wschodnim końcu ulicy Piłsudskiego mieliśmy dosyć skomplikowaną siatkę dróg i dróżek. Zbudujemy tam duże rondo – zapewnia burmistrz Końskich. Ta część prac ma kosztować prawie 13 milionów złotych. Zakończą się one w tym roku.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną nie tylko poszczególne jezdnie.

– Remont obejmie również instalacje podziemne, w tym ciepłociąg będący w kolizji z instalacją deszczową. Przebudujemy i zbudujemy nowe elementy kanalizacji, by wprowadzić specjalne rynny wpustowe, aby woda nie wylewała się na chodniki. Wymienimy stare przyłącza sieci wodociągowej – dodaje Krzysztof Obratański.

Prace wiążą się z utrudnieniami dla kierowców. Od 18 stycznia 2021 r. wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu w centrum miasta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Solidarności, Krakowską, 16-go Stycznia i Zamkową, zgodnie z mapą objazdów poniżej.

KonskieRemont

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO