Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[WIDEO] Volvo na płocie, a kierowca pod wpływem narkotyków

czwartek, 28 maja 2020 07:58 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Skarżyski sąd oceni zachowanie 17-latka z gminy Bliżyn. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bez prawa jazdy kierował osobowym volvo i uciekał przed mundurowymi. Później wjechał w ogrodzenie i próbował zbiec z miejsca zdarzenia.

Wczoraj tuż po godzinie 11 policjanci ze skarżyskiej drogówki patrolowali trasę K-42 w gminie Bliżyn. W miejscowości Brzeście postanowili skontrolować kierowcę osobowego volvo. Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dawali znaki do zatrzymania.

Siedzący za kierownicą mężczyzna ani myślał dostosować się do poleceń, więc mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów, w miejscowości Górki kierowca skręcił w boczną drogę i z impetem uderzył w ogrodzenie posesji.

Uciekinier nie dawał jednak za wygraną i pobiegł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany – sprawcą okazał się 17-latek z gminy Bliżyn. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Był trzeźwy, ale badanie narkotestem wykazało w organizmie obecność amfetaminy.

Młodemu mężczyźnie pobrano krew do badań. W aucie znajdowała się także rówieśniczka chłopaka - na szczęście ani ona, ani sprawca nie odnieśli żadnych obrażeń.

17-latek trafił za kratki. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu pięć lat więzienia. Nastolatek może odpowiadać też za narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Nagranie z pościgiem dostępne jest TUTAJ

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO