REGION
Wicemarszałek Renata Janik w Krajowej Radzie Programowej OHP
Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, została powołana do Krajowej Rady Programowej Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy.
– Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że jako wieloletni samorządowiec będę mogła współpracować i brać udział w pracach Krajowej Rady Programowej Ochotniczych Hufców Pracy. W ostatni wtorek została powołana Rada Programowa i odbyło się inauguracyjne posiedzenie. Wierzę głęboko, że dzięki silnej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, z pracodawcami i organizacjami zrzeszającymi pracodawców zbudujemy silną i sprawną organizację na miarę XXI wieku, która będzie wsparciem edukacyjno-wychowawczym i zawodowym dla naszej polskiej młodzieży – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. – Sama rada ma wiele ważnych zadań, na przykład opiniowanie programów. Będziemy wspierać Komendę Główną OHP i Komendy Wojewódzkie – dodła wicemarszałek.
Magdalena Fogiel-Litwinek, wojewódzki komendant Świętokrzyskiej Komendy OHP, podkreśliła, że wicemarszałek Janik od wielu miesięcy wspiera OHP. – Wspólnie z panią marszałek realizowaliśmy projekt wsparcia dla Moniki Luty, gdzie na terenie województwa świętokrzyskiego udało nam się zebrać ponad pięć ton makulatury i ponad trzy tony nakrętek. Te rzeczy zostały sprzedane, a pieniądze przekazane dla chorej. Następnie został ogłoszony konkurs dla pracodawców, którzy wspierają pracowników młodocianych, a którego pani marszałek jest ambasadorem. Zawsze też możemy liczyć na jej wsparcie merytoryczne, np. jeśli chodzi o współpracę z Wojewódzkim Urzędem Pracy, m.in. w ostatnim czasie odbyły się liczne szkolenia ze strony WUP - wymienia Magdalena Fogiel-Litwinek.
W skład Krajowej Rady Programowej Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy wchodzi 20 osób z całego kraju. Jej celem jest inicjowanie współpracy z partnerami w zakresie wspólnych działań na rzecz młodzieży, w szczególności tej zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz bezrobotnej do 25. roku życia, przeciwdziałanie marginalizacji, a także realizacja zadań w zakresie jej kształcenia i wychowania.