Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

WFOŚiGW w Kielcach obchodzi swoje 30-lecie

środa, 08 marca 2023 15:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
WFOŚiGW w Kielcach obchodzi swoje 30-lecie
WFOŚiGW w Kielcach obchodzi swoje 30-lecie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Ósmego marca świętują nie tylko panie. Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podsumował 30 lat swojej działalności.

– 30 lat i 2,5 miliarda środków udostępnionych w naszym regionie, ale co ciekawe - 1,5 w ostatnich pięciu latach. To pokazuje, że cały czas się rozwijamy i coraz lepiej współpracujemy z Narodowym Funduszem oraz samorządowcami i przedsiębiorcami. Tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie nasi fantastyczni pracownicy, którym z tego miejsca serdecznie dziękuję – powiedział  Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.  

W trakcie uroczystości przyznano liczne nagrody. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Wojewódzkiego Funduszu. Złote, srebrne i brązowe Medale Za Długoletnią Służbę wręczył Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska.

– Cieszę się, że takiemu jubileuszowi towarzyszą tak ogromne i ciekawe targi, które pokazują najnowocześniejsze technologie. Często jest tak, że dzięki naszemu Funduszowi są one pozyskiwane przez mieszkańców. Chciałbym podkreślić niezwykle ważną rolę województwa świętokrzyskiego w walce o czyste powietrze – zauważył.

Z kolei Honorowe Odznaki Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu wręczył Piotr Dziadzio, podsekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska.

– To bardzo ważna uroczystość, z racji na olbrzymią efektywność instytucji działającej w województwie świętokrzyskim. Tutejszy Fundusz realizuje wiele świetnych inicjatyw i świetnie dystrybuuje ogromnymi środkami, które na pewno nie zostały zmarnowane. Widać to po dokonaniach tych, których dzisiaj wyróżniliśmy – zaznaczał.

– Cała ta instytucja, nie tylko w naszym regionie, jest niezwykle zasłużona dla naturalnego środowiska człowieka. Od ośmiu lat obserwuję ciągły jej rozwój i jestem z niego ogromnie zadowolony – dodał senator Krzysztof Słoń.

W trakcie uroczystej gali zostały wręczone medale okolicznościowe związane z jubileuszem oraz nagrody w konkursie „Ekolaur Świętokrzyski, Edycja III". Prezentujemy pełną listę laureatów, a wśród nich jest także redakcja Radia eM Kielce. Więcej o naszym wyróżnieniu pisaliśmy TUTAJ.  

acc8834c57e9c2d5fedb0ced284cf183 0

acc8834c57e9c2d5fedb0ced284cf183 1

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO