Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci przypominają podstawowe zasady

czwartek, 30 lipca 2020 10:54 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedzili dzisiaj popularny ośrodek wypoczynkowy w Sielpi. Mundurowi sprawdzali, czy wczasowicze stosują się do reguł bezpiecznego wypoczynku, a szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie zakazu wypożyczania rowerków wodnych osobom nietrzeźwym.

Sielpia to największy zbiornik wodny w regionie i w okresie letnim odwiedzają go rzesze wypoczywających.

- Dlatego policjanci odwiedzili właśnie to kąpielisko. Celem wizyty było przede wszystkim sprawdzenie czy osoby korzystające z rowerków wodnych są trzeźwe, a także czy wypożyczany sprzęt jest w dobrym stanie technicznym. Dodatkowo funkcjonariusze kontrolowali, czy wczasowicze korzystają z wyznaczonych kąpielisk oraz sprawdzili szereg innych elementów infrastruktury mającej wpływ na bezpieczeństwo – wyjaśnia sierżant Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Mundurowi przypominają, żeby zawsze korzystać ze strzeżonych kąpielisk, zwracać uwagę na warunki atmosferyczne podczas kąpieli i nigdy nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Od początku czerwca w całej Polsce utonęły 143 osoby.

sielpia

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO